Українці, які переїхали жити до Польщі, розповіли Gazeta.ua, що їх дивує в супермаркетах.
Безкоштовні фрукти
"Періодично існують акції, по яких можна купити безкоштовні фрукти. Найчастіше це банани, але часом можуть бути апельсини, яблука, один раз навіть ананас. Акція працює так: ти береш фрукт і на суму покупки конкретного фрукта видається сертифікат, який можна потратити іншим разом в цьому ж супермаркеті. Дні, в які можна скористатись сертифікатом, вказані на ньому. При цьому ти не повинен на цю суму купувати фрукти. Знижка діє на весь товар. Для мене це досі дивно. Спершу не вірилось, що гроші справді повернуть. Тепер я цим активно користуюсь", - каже Валентина, яка живе в Варшаві.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дорогий хліб та дешеве м'ясо – українці порахували, скільки тратять на продукти
Каструлі на вагу
"Перший раз, коли зіштовхнулась з цим питанням не вірила. Як можна важити каструлю? Згодом зрозуміла, що коли є знижка і її потрібно важити, то це дуже зручно. В середньому ціна за каструлю виходить 200-250 гривень. Тоді як в звичайні дні це по 400 гривень. На вагу можна купити і пластикові лотки, чашки та форми для запікання. Невигідно брати скляні форми. Вони дуже важкі. І коли товар на вагу за них дуже переплачуєш", - каже Тетяна Остріна, з Вроцлава.
Постіль без простині
"В голові досі не вкладається, як можна продавати постільні набори без простині. Коли лише приїхали до Польщі, набрала 5 комплектів, бо були по великих знижках. І уявіть моє розчарування, коли в них не виявилось простині. Я пішла сваритись у супермаркет. Виявилось, що тут так прийнято. До речі, знайти простинь без резинки на матрац дуже складно. Переважно всі з резинками. Постільний набір з підодіяльником та двома наволочками обійдеться у 250-300 гривень. З дуже якісного матеріалу – 400-500 гривень. За простинь доведеться заплатити від 150 до 250 гривень", - каже Марина із Гдині.
Українка Оксана Шевченко порахувала, скільки коштів потрібно для родини на проживання у Польщі.
Коментарі