У січні порівняли ціни на продукти в Україні та Польщі. Покупки проводили в супермаркетах. Що подорожчало, а що навпаки стало дешевшим розповість вінничанка та українка, яка переїхала до Кракова.
"Після Нового року суттєво подорожчали яйця. Я чекала навпаки на здешевлення цього продукту. Зараз два десятки обходиться в 80 гривень. А чоловік їх щоранку їсть на сніданок. Тому це суттєво відбивається на гаманці. Менше купую фруктів, зате беру багато овочів: капусти, моркви, буряка. Вони якраз подешевшали трохи", - розвіває Олена Кривенко. Вона працює медсестрою. З чоловіком виховують двох дітей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заробіток українців в Інтернеті збільшився на 35%
За підрахунками Олени, щотижня на харчі йде до 2 тисяч гривень. Багато витрачає на м'ясо, іноді дає кишенькові гроші дітям. Вони їх тратять в фаст- фудах чи на солодощі.
В Кракові після новорічних свят сильно подорожчали солодощі, солодкі напої та випічку. Тут прийняли закон, за яким потрібно доплачувати за великий вміст цукру у продукті.
"Наприклад, я брала сирний тортик за 56 гривень, а тепер він же 70. Так само подорожчали солодкі сирки, цукерки, солодка вода. З рештою продуктів без змін. Але багато витрачаю, коли йду в супермаркет без списку. Тут дуже стимулюють, щоб купували більше ніж потрібно. Наприклад, зараз акція на червону рибу, що купуєш дві пачки, то друга йде зі знижкою в 50%. Мені взагалі не треба була червона, але взяла, бо ж акція. Дуже дешеве м'ясо, кілограм свинини можна купити за 70 гривень. Але дорогий хліб і випічка. Найдешевша булочка – 1,5 гривні", - каже Людмила Мала, яка три роки тому переїхала в Польщу. Тут працює помічницею вихователя. Виховують сина й доньку.
Щотижня родина на харчування витрачає 400 злотих, або близько 3 тис грн. Кажуть, що не відмовляють ні в чому. Чоловік Людмили далекобійник і добре заробляє.
Коментарі