понеділок, 13 березня 2023 23:10

Спецтема: Війна Росії проти України

Яка ситуація у Бахмуті та чи є можливості у ЗСУ для контрудару

Яка ситуація у Бахмуті та чи є можливості у ЗСУ для контрудару
Питання в тому, чи буде ворог спрямовувати удар так, щоб оточити Бахмут, чи так, щоб кинути сили далі – на Слов'янськ, пояснює Павло Лакійчук. Фото: Facebook

Оборона Бахмута зараз є ключовою на фронті. Росія кидає всі сили, щоб захопити місто і рухатися далі.

Однак така складна ситуація може стати вивідними позиціями для контрударів, заявив у коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Павло Лакійчук.

"Ситуація в Бахмуті важка, але контрольована. Противник почав ту давно обіцяну наступальну операцію. Для цього формується певне угруповання сил, яке має прорвати оборону. Після пролому оборони - вводиться оперативний резерв. Так захоплюють території та якісь об'єкти. Ворог накопичував резерви та ресурси і намагається прорвати нашу оборону. Б'ється в Бахмуті, Вугледарі та Авдіївці. Також важкі бої у Кремінній. Ворог шукає шпарину, щоб пройти. Це йому не вдається", – сказав Лакійчук.

Ключовим у нашій обороні є саме Бахмут. Операція з захоплення міста вважалася росіянами легшою, але в результаті вони втратили багато, наголосив експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ми помремо?" – як правильно відповідати дітям на питання про агресію РФ

"Зараз ворог наступає з трьох напрямків. Прямо на Бахмут, де наступ вперся. Намагається форсувати річку, що там знаходиться. Але плацдарм все ще не вийшло створити. Значно гірша ситуація по флангах – на півночі з напрямків Соледару їм потроху вдається розширити зону наступу. На півдні також давно тривають бої, і окупанти виходять час від часу на домінуючі висоти. А далі – "дорога життя" Бахмут-Костянтинівка. Це важливий логістичний ланцюжок, від якого залежить весь наш гарнізон. Ворог вже має вогневий контроль на цією трасою. Якщо поступимося висотами, ворог матиме значний успіх", – каже Лакійчук.

Питання в тому, чи буде ворог спрямовувати удар так, щоб оточити Бахмут або захоче инути сили далі – на Слов'янськ, пояснив експерт.

"Це теж насторожує. Ми захищаємося з трьох боків. Ворог має великі втрати. Але загроза оточення не знімається. Тому доведеться добряче поборотися або відходити на завчасно облаштовані позиції. Поки ворог не перерізав шляхи відходу. З іншого боку така складна ситуація може стати вивідними позиціями для контрударів. Адже противник заточений під наступ, і в нього слабша оборона", – додає Лакійчук.

У Бахмуті тривають інтенсивні міські бої у зруйнованих житлових будинках. Це місто на Донеччині зараз є найгарячішою точкою фронту, свідчать свіжі карти американського Інституту вивчення війни.

Російські війська також вели наземні удари поблизу Авдіївки та вздовж західної околиці Донецька. Хоча російські "військові блогери" й вихвалялися, що кремлівські сили нібито увійшли в Красногорівку, що в 9 км на північ від Авдіївки, в ISW не знайшли підтвердження цього.

Зараз ви читаєте новину «Яка ситуація у Бахмуті та чи є можливості у ЗСУ для контрудару». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути