Люди з хворими зубами частіше страждають на деменцію - вікове порушення когнітивних та розумових функцій.
Дослідники з Нью-Йоркського університету виявили, що втрата зубів підвищує ризик появи деменції та когнітивних порушень. З кожним втраченим зубом ризик зростає, передає Daily Mail.
І навпаки, хороше здоров'я порожнини рота, зокрема зубні протези, може захистити від синдрому. Причину такого зв'язку вчені не виявили, але можуть пояснити це декількома факторами.
Відсутність зубів погіршує процеси жування, що може сприяти дефіциту поживних речовин. Зниження когнітивних функцій пов'язують також із захворюванням ясен.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: GPS вбиває нашу пам'ять: що говорять науковці
"З огляду на велику кількість людей, у яких щорічно діагностується хвороба Альцгеймера і деменція, а також можливість поліпшувати здоров'я порожнини рота протягом усього життя, важливо отримати глибоке розуміння зв'язку між цими порушеннями", - сказав керівник дослідження, доктор Бей Ву.
Експерти проаналізували 14 досліджень, у яких брали участь 34 074 дорослих та 4689 осіб зі зниженою когнітивною функцією. Вони виявили, що в дорослих з більшою втратою зубів більший ризик розвитку когнітивних порушень у 1,48 раза, а ризик появи деменції - у 1,28 раза.
Учені відзначають, що втрата зубів може відображати соціально-економічні проблеми, які також є факторами ризику зниження когнітивних функцій.
Деменція - це синдром, пов'язаний з постійним погіршенням функціонування мозку. Він проявляється приблизно в кожної шостої людини, зокрема в кожної 14-ї у віці від 65 років.
Синдром викликає пошкодження клітин головного мозку, яке заважає клітинам взаємодіяти.
Коментарі