Влада має почати провадити ефективну гуманітарну політику.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить історик Юрій Шаповал.
"Підтримувати культуру, книговидавництво, телепроекти не за їх кон'юнктурність чи "відкати", а за професійність і суспільну значущість. Зрозуміло, підтримувати науку.
Міністерство освіти постійно зменшує години викладання історії України. Як можна виховати гідного громадянина, який не знає свого минулого? Треба сформувати сучасні підручники для шкіл та вищих навчальних закладів. Не можна за радянськими книжками виховати покоління, яке любитиме свою державу", - пояснює він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нам вдалося зруйнувати російський міф про братні народи - історик
На думку Юрія Шаповала, за п'ять років ситуація трохи покращилась, але ще є багато проблем.
"Шукав мемуари Юрія Шевельова (українсько-американський славіст-мовознавець, історик української літератури, критик, активний учасник наукового та культурного життя української еміграції. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. - Gazeta.ua). Купив останній том у Києві. Наклади важливої інтелектуальної літератури сміховинні.
Також треба перекладати українською здобутки світової літератури. Наприклад, Вінстона Черчилля. Він отримав Нобелівську премію з літератури. Культура - це бульйон. Він має кипіти постійно. І держава не мусить економити на інгрідієнтах до нього. Інакше ви не зможете нічого приготувати", - додає історик.
Повне інтерв'ю з Юрієм Шаповалом читайте у журналі "Країна" від 25 квітня.
Коментарі