Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній почав богослужіння з нагоди Різдва в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.
Це перша в історії літургія предстоятеля ПЦУ там. Відвідати служби прийшли сотні мирян. Багато з них мають із собою українські прапори. Також біля собору багато поліцейських, які охороняють порядок та перевіряють документи.
Gazeta.ua пропонує переглянути перші фотографії з історичного богослужіння.
На літургії – чимало українських військових. Ми радіємо, що в Лаврі нарешті проводиться служба українською, кажуть захисники.
Усі парафіяни в храмі виглядають радісними. Дехто плаче.
"Це від щастя", - пояснюють люди.
Для українців, які не змогли потрапити у храм, на площі біля церкви поставили великий плазмовий екран з трансляцією богослужіння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На які храми Києво-Печерської Лаври претендує ПЦУ ‒ Епіфаній розповів
Служба митрополита Епіфанія в Успенському соборі стала можливою після того, як наприкінці грудня міністерство культури та інформаційної політики не рекомендувало Лаврському заповідникові продовжувати угоду з Російської православною церквою в Україні щодо оренди собору та Трапезної церкви у Верхній лаврі. Термін оренди сплив 31 грудня.
Після цього намісник Києво-Печерської Лаври Павло Лебідь звертався до президента України Володимира Зеленського із закликом залишити обидва храми за РПЦ в Україні.
Успенський собор Києво-Печерської лаври – один з найдавніших храмів Київської Русі та є унікальною пам'яткою архітектури. Протягом багатьох століть він був однією з найбільш шанованих святинь православної церкви.
Успенський собор був першим кам'яним храмом на території монастиря. До його спорудження насельники відправляли служби у дерев'яній церкві на честь Успіння Божої Матері, що знаходилась над печерами.
Закладання собору відбулося 1073 року в присутності преподобного Феодосія з усіма печерськими ченцями. Князь Святослав не тільки подарував землю під церкву та 1000 гривень золотом, а й власноруч копав рів під фундаменти, свідчать історичні записи.
У липні 1077-го будівельні роботи у храмі були завершені. Але роботи щодо його опорядження продовжувалися і далі. Освячення Великої лаврської церкви відбулося у 1089 році і було приурочено до свята Успіння Пресвятої Богородиці.
Коментарі
2