"Ми більше не громадяни Сполучених Штатів Америки і всі ті, хто живуть в зоні п"яти штатів, які охоплює наша країна, можуть приєднатися до нас", - заявив давній борець за права індіанців Рассел Мінс репортерам і делегації болівійського посольства, присутнім в одній з церков Вашингтона на прес-конференції. Він відзначив, що всім охочим відмовитися від громадянства США будуть видані нові паспорти і посвідчення водіїв.
У посланні, направленому вождями дакота до державного департаменту США, повідомляється, що односторонній вихід з договорів обумовлений тим, що вони є "лише словами на папері, які не мають ніякої цінності". У документі наголошується, що "ці угоди неодноразово порушувалися з метою розкрадання культурних цінностей, земель і знищення звичаїв".
"Дакота підписали з урядом США 33 договори, яких відтепер ми не дотримуватимемося", - заявила, у свою чергу, Філліс Янг, яка брала участь в організації Міжнародної конференції з прав корінних народів у 1977 році.
Вихід з угод абсолютно легальний, говорить Мінс: "Це відповідає законам США, зокрема статті шостої конституції". "Це відповідає законам про договори, прийняті на Віденській конвенції і ратифіковані США і іншою частиною світової спільноти 1980. Ми маємо юридичне право бути вільними і незалежними", - сказав Мінс.
На прес-конференції вожді дакота заявили, що вже відвідали болівійське, чилійське, південноафриканське і венесуельське посольства, і просуватимуть свою справу і за кордоном.
Країна Дакота (Лакота) включає частини штатів Небраска, Південна Дакота, Північна Дакота, Монтана і Вайомінг.
Вожді дакота найближчими місяцями готуються відкрити дипломатичні місії у ряді країн.
Індіанці дакота почали боротьбу за незалежність 1974 року, прийнявши декларацію про незалежність на зразок Декларації про незалежність США від Англії. У вересні Організація Об"єднаних Націй прийняла декларацію з прав корінних народів, не дивлячись на опір Сполучених Штатів, які заявили, що вона протирічить їх власними законами, повідомляє "Інтерфакс".
Коментарі
1