Сьогодні, 12 квітня, День Янгола святкують власники імен Сава, Захар, Пантелеймон, Софроній. Вони у цей день мають сходити з ранку до церкви і причаститися або помолитися своєму янголу-охоронцю.
Gazeta.ua пропонує дізнатися іменинникам значення свого імені та історію святого покровителя.
Ім'я Сава із мови давніх євреїв перекладається як "досвідчений" або "мудрий". Святим покровитилем є грецький монах Сава Освячений. Родом із Кападокії, він з 8 років жив у монастирі. 484 року заснував у пустелі біля Йордана монастир, який пізніше отримав назву монастиря св. Сави Освяченого. 508 року заснував ще один монастир у Нікополісі. Також склав перше правило чернечого "Богослужбового статуту" (Єрусалимський Типикон).
Ім'я Захар давньоєврейського походження й означає "божа пам'ять". 12 квітня пов'язують із вшануванням пам'яті священномученика Захарія, архієпископа Коринфського. Чоловік постраждав за Христа від турків в 1684 році. Вони схопили єпископа і, закутого в ланцюги, з побоями відвели на суд. Суддя без допиту запропонував святителю прийняти іслам і, коли почув негативну відповідь, наказав жорстоко бити. Потім сповідника заточили у в'язницю, де мусульмани-фанатики не припиняли тортур. У 3 неділю після Хрестопоклонного тижня священномученику відтяли голову.
Ім'я Пантелеймон грецького походження, означає "досконалість", "найвища ступінь". Покровитилем власників цього імені є Пантелеймон Нікомедійський, цілитель і великомученик перших віків християнства. За фахом він був лікарем і безкоштовно зцілював християн, навіть безнадійно хворих. За це римський імператор Максиміан наказав катувати святого. Його повісили на дереві, палили свічками, потім рвали залізними кігтями, колесували, кидали в кипляче олово, намагалися втопити в морі, але чоловік лишався неушкодженим. Його прив'язали до оливкового дерева і хотіли відрубати голову, але святий став молитися і меч не заподіяв шкоди. Під час молитви голос з небес закликав Пантелеймона в Царство Небесне і святий попросив воїнів виконати даний їм наказ. Згідно з житієм, коли йому відрубали голову, то з рани потекло молоко, а маслина покрилася плодами.
Ім'я Софроній походить із грецької мови, означає "ціломудрений", "розсудливий". 12 квітня вшановують пам'ять святого Софронія Іркутського. У миру був відомий під іменем Стефана Назаровича Кришталевського. Він народився 25 грудня 1703 року в сотенному містечку Переяславського полку Березані (нині - місто обласного підпорядкування Київської області). Святий активно займався місіонерською та просвітницькою діяльністю. Будував школи, семінарії,бібліотеки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні ходять в лазню та просять здоров'я - народні прикмети 11 квітня
У наш час мало хто святкує День Янгола, а от раніше було навпаки: накривали столи, пекли пироги. Їх розсилали рідним і близьким за здравіє іменинника. Пироги відрізнялися розмірами, залежно від того кому вони призначені. Хрещеним матері і батькові посилали найбільші та обов'язково солодкі на знак щирої поваги.
11 квітня особливий день для Марка, Михайла та Івана. Вчора вони відзначали свій День Янгола. Іменини є досить важливим днем в житті християн, але чомусь йому не надають правильної уваги. Зазвичай українці звикли відзначити День Янгола, бездумно розіславши привітальні листівки у соцмережах. Це неправильно. На іменини треба сходити до церкви та помолитися своємо святому покровителю. Було б добре почитати історію його життя, чим він прославився
Коментарі
1