Верховна Рада України призначила нового міністра охорони здоров'я. Ним став Максим Степанов – ексгубернатор Одеської області та медик за освітою, тож із предметом знайомий, що не може не тішити. Ми зібрали на нового главу МОЗу невеличке досьє.
1. Народився в сім'ї медиків. Сам – хірург за першою освітою, дружина – нефролог вищої категорії.
2. 2011–2016 роки – директор поліграфкомбінату "Україна". Максим Степанов "воював" тоді з паспортною мафією. У результаті "Україна" почала друкувати перші в країні ID-картки, які, до речі, стали дешевшими за попередні зразки документів.
3. 2017–2019 – губернатор Одеської області. Пріоритетами називав медицину, інфраструктуру та освіту.
Серед перемог Степанова на цій посаді в регіоні виділяють: запуск телемедицини – він зробив цей новий для України медичний пілот успішним кейсом; відкриття найбільшого у країні центру нефрології; створення "карти реперфузійних клінік" для пацієнтів із хворобами серця по всій області; запуск дистанційного навчання для школярів із віддалених сіл; будівництво траси Одеса–Рені.
4. У 2019, під час президентської кампанії, вступив у відкритий конфлікт із Петром Порошенком. Максим Степанов не захотів тоді роздавати по 1000 гривень з бюджету під вибори, за що його відсторонили.
5. Під час спалаху захворюваності на коронавірус в Україні вже колишній голова ОДА зайнявся волонтерством та почав допомагати одеським лікарням. Закупив для медиків захисні костюми, апарат ШВЛ і 4000 респіраторів.
Нагадаємо, за останні сім місяців у МОЗі змінилося три керівники. Максим Степанов – четвертий. Зазначимо, спадщина, яку він отримав від попередників, доволі сумнівна – розвалена система охорони здоров'я, розпал епідемії страшної хвороби й непідготовлені до боротьби з нею медики та лікарні.
Коментарі