Вищий суд, що входить до Верховного суду Великобританії, ухвалив принципово нове рішення, яке може мати серйозні наслідки для процесів усиновлення дітей віруючими сім'ями. Суд висловив думку, що християни з традиційними поглядами на сексуальну етику, не підходять на роль прийомних батьків - їхні переконання можуть бути несприятливими для дітей.
Така позиція британського суду знайшла відображення в рішенні, оголошеному 28 лютого 2011 року у справі № CO/4594/2010, копію якого має Інститут релігійної свободи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аль-Каїда допоможе мусульманам в Нігерії вбивати християн
Таке рішення суду стосується дискусії між подружжям Юніс та Оуен Джонс та міською радою міста Дербі (графство Дербішир, Англія).
Джонси звернулись до міської ради у 2007 році з проханням передати їм на виховання дитину. Проте міська рада перешкодила їх клопотанню, оскільки не схвалила відмову Джонсів щодо сприяння в ознайомленні дитини з явищем гомосексуалізму. У листопаді 2010 року обидві сторони спільно звернулись до суду з проханням винести остаточне рішення: або ж дозволити Джонсам взяти дитину на виховання, або ж заборонити це на підставі закону про рівність у зв'язку з їх християнськими переконаннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На сході Індії жителі палять будинки християн
У своєму рішенні суд рішуче став на захист гомосексуального світогляду. Джонсів позбавили можливості взяти дитину на виховання у зв'язку з релігійними переконаннями, незважаючи на їхню гарну репутацію як прийомних батьків.
Аргументуючи рішення, суд висловив думку про те, що традиційні християнські етичні переконання є потенційно небезпечні для дітей, а батьки з християнськими переконаннями не підлягають розгляду на роль потенційних прийомних батьків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таліби захопили автобус з християнами-волонтерами
Судді зазначили, що в рішенні немає релігійної дискримінації щодо Джонсів, так як їм відмовили в можливості виховувати дитину через погляди на сексуальну етику, а не в зв'язку з християнськими переконаннями.
Коментарі
40