У Києві проживає близько 5 тис. безхатьків. І це тільки ті, що зареєструвалися в Центрі обліку. Реальна їх цифра може бути вчетверо більшою. Державних пунктів обігріву та Будинків соціальної опіки на всіх не вистачає. У люті морози вони ночують у підземних переходах.
Їм допомагають волонтери соціального служіння Київської Митрополії ПЦУ. Керівник організації Роман Холодов майже щоночі з кількома волонтерами розносять їжу, ковдри, теплі речі та гарячий чай безхатькам у 8 підземних переходах столиці.
"Рухатися треба швидко, щоб їжа лишилась гарячою. В такі морози багато з безхатьків ховаються по колекторах. Часто це стає їм останнім притулком. Гинуть від проривів чи просто задихаються там в пошуках тепла", - з Романом Холодовим зустрічаємося на Майдані Незалежності о 00:10. На вулиці - 17 градусів морозу.
Разом із ним у рейд вирушають 2 волонтерів – семінаристів Видубицького монастиря. В ньому готують їжу для безхатьків на кошти парафіян. Чоловіки закидають на плечі величезні жовті рюкзаки. З термосами в руках спускаються в підземний перехід біля станції метро "Майдан Незалежності".
"Як здоров'я? Треба якісь ліки?" - питає Холодов у 55-річного Володимира Іванова із сивим закуйовдженим волоссям в заношених речах. Він лежить на підлозі, вкривається брудною ковдрою.
"Все хорошо, хочу только жировик на глазу надо вырезать. Выдавил прыщик, а он начал дальше расти", - відповідає чоловік.
Побачивши камеру, просить не знімати.
"Вы лучше к Милене идите, она все сплетни и склоки на свете знает", - говорить.
Поряд 50-річна Мілена Гордієнко паличками з-під суші в'яже чорно-білу дитячу кофту.
" С 9 лет вяжу. Эту кофту хочу в детский дом передать", - каже жінка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невідомі увірвалися в пункт обігріву і жорстоко побили безхатьків
"Більшість бездомних живуть в своєму вигаданому світі. Допитатися їх правди неможливо, бо придумають що завгодно, щоб бути значущими. Один з переходу навіть розповідав, що робить комп'ютерні програми. На Васильківському переході є електрик зі схемами. У них проблеми через холод, недоїдання, а тому втрачається частка здорового глузду. Щоб повернутися до реальності їм треба працювати з психологом чи психіатром", - розповідає Роман Холодов.
У Парижі готель у центрі міста віддали на потреби безхатьків. У звичайний час готель Avenir Montmartre приваблює туристів виглядом на Ейфелеву вежу, але пандемія COVID-19 відлякала туристів. Замість цього заклад відкрив двері для безхатьків. Його керівництво передало кімнати на рік благодійній організації Emmaus Solidarite, яка тепер використовує їх для розміщення людей, які в іншому разі ночували б на вулиці.
Коментарі