Перші за цей місяць валютні інтервенції Нацбанк провів вчора, наступні заплановані на 27 серпня. До таких дій регулятора підштовхнув надмірний попит на готівкову валюту з боку населення та бізнесу, який багато в чому і визначає зростання курсу долара в Україні. З початку серпня американська валюта подорожчала на 5,6% (середній курс на міжбанківському ринку).
"Оскільки дестабілізація стану валютного ринку відбувається через готівковий ринок, НБУ ухвалив рішення про здійснення 25 і 27 серпня 2009 року цільових валютних інтервенцій", - мовиться в листі регулятора, направленому банкам 25 серпня. Згідно з листом НБУ, придбану під потреби готівкового ринку валюту банки зобов"язані реалізувати протягом 5 робочих днів. При цьому регулятор встановив максимальну вартість, за якою банки зможуть продавати валюту населенню".
"Курс продажу готівкової іноземної валюти за гривні не може перевищувати курс, за яким інвалюта була придбана в НБУ, більш ніж на 2%", - наголошується в листі регулятора. Вчора НБУ продавав долари банкам по 8 гривень. Це означає, що вже в найближчий день в касах банків теоретично можуть з"явитися долари за ціною 8,16 гривень за долар.
Втім, всі опитані фінансисти скептично оцінюють вірогідність різкого зниження курсу долара через проведені інтервенції.
Тим часом національний банк України (НБУ) продовжив політику наближення офіційного обмінного курсу до ринкового, встановивши офіційний курс на середу, 26 серпня, на рівні 7,9633 гривні за долар, що є найнижчим офіційним курсом гривни за всю історію.
Попередній максимум офіційного курсу долара США був помічений у вівторок, 25 серпня, на рівні 7,9400 гривні за долар.
Нагадаємо, вчора торги на міжбанку завершилися в діапазоні 8,4650/8,4880 гривень за долар.
Коментарі