Про це сказав міністр оборони Анатолій Гриценко в ефірі телекомпанії "5 канал" увечері 21 червня.
Гриценко нагадав, що раніше він зустрічався з Оберінгом й обговорював питання, що стосуються ПРО, і отримав важливі відповіді від американського генерала.
Згідно із цими відповідями, в разі розміщення систем ПРО в Європі, американська сторона буде попереджати Україну й Росію, якщо буде зроблено несанкціонований пуск ракети й вона буде загрожувати цим країнам.
"Це було дуже важливо, оскільки, не вкладаючи ні копійки, ми одержуємо, наші військові, інформацію про те, що щось небезпечне летить у наш бік", - сказав міністр.
Також, зі слів Гриценка, Оберінг погодився, що Україна або Росія в будь-який момент можуть провести верифікацію цих об"єктів.
"Це також дуже важливо з погляду збереження клімату прозорості й довіри", - сказав Гриценко.
Крім того, Оберінг підкреслив, що американська сторона погодиться на те, щоб у складі бойового обслуговування об"єктів ПРО на постійній основі працювали українські й російські офіцери.
"Ми попросили, щоб ці відповіді генерала... були зафіксовані в письмовій формі й пройшли через державний департамент США. Якщо вони будуть отримані (відповіді) "Так", то тоді я вважаю, що ми можемо говорити про відкритість, про прозорість збереження клімату довіри", - сказав Гриценко.
Міністр підкреслив, що негативна відповідь означатиме, що тут є якісь приховані моменти, у зв"язку із чим варто дуже серйозно ставитися в розміщенню систем ПРО в Чехії й Польщі.
США мають намір розмістити свої протиракетні бази в Польщі й Чехії.
Директор агентства протиракетної оборони Міністерства оборони США Генрі Оберінг заявив, що мета розміщення ПРО в Чехії й Польщі - забезпечення безпеки Європи й США.
Коментарі