За його словами, державі потрібна політична підтримка для того, щоб вона могла брати у борг гроші за тими самими процентними ставками, що і інші країни, що входять в зону єдиної європейської валюти.
Уряд Греції планує скоротити в нинішньому році дефіцит бюджету з 12,7% до 2,8%, відзначив прем"єр-міністр країни.
Нагадаємо, що економіка Греції знаходиться в глибокій рецесії, прибутковість грецьких держоблігацій росте, що ускладнює обслуговування державного боргу. Дефіцит бюджету Греції досяг в 2009 р. відмітки в 12,7% від валового внутрішнього продукту (ВВП) країни, тоді як базові угоди єврозони припускають, що бюджетні дефіцити країн-учасниць валютного союзу не повинні перевищувати 3% ВВП.
Грецький уряд вважає, що ЄС повинен надати конкретну програму допомоги країні у випадку, якщо така допомога дійсно знадобиться. Греція підкреслює, що в даний час державі не потрібна пряма допомога з боку Євросоюзу, проте інвестори повинні бути упевнені, що у Європи є детальний план допомоги Афінам, який при необхідності буде введений в дію. Греція хотіла б, щоб європейські країни розробили механізм, який у разі потреби допоможе країнам єврозони, які не в змозі платити по рахунках.
Аналітики розглядають декілька можливих сценаріїв участі європейських урядів в долі Греції. Наприклад, казначейства країн єврозони могли б у разі потреби надати Греції бридж-фінансування з наявних резервів, які вони підтримують для короткострокового міжурядового кредитування. ЄС в цілому або окремі країни (такі, як Франція або Німеччина) від імені блоку могли б безпосередньо надати Греції екстрений кредит. З більш маргінальних сценаріїв називаються випуск єдиних зобов"язань єврозони, втручання МВФ і обмеження "зверху" на торгівлю кредитними дефолтними свопами (CDS) на суверенний борг, передає РБК-Україна.
Коментарі