Росія вважає незаконним арешт свого закордонного майна за рішенням Гаазького суду, оскільки не визнає його компетенції. Про це на зустрічі з представниками міжнародних інформаційних агентств в Санкт-Петербурзі заявив президент РФ Володимир Путін.
Передає російська "Нова газета".
"По справах подібного роду Гаазький арбітражний суд має компетенцію тільки відносно тих країн, які підписали і ратифікували Європейську енергетичну хартію", - сказав Путін.
Президент Росії також пов'язав арешт російського закордонного майна зі справою ЮКОСа.
Раніше глава Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв виключив можливість виплати компенсацій колишнім акціонерам ЮКОСа, назвавши рішення суду в Гаазі неправомірним.
На цьому тижні стало відомо про арешт російського державного майна в Бельгії та Франції. Представники Європейського суду з прав людини поспішили спростувати інформацію про те, що арешт пов'язаний з їх рішенням у справі ЮКОСа, тим самим зробивши зв'язок арештів з рішенням гаазького арбітражу очевидною.
У липні минулого року третейський суд в Гаазі задовольнив позов екс-акціонерів ЮКОСА і зобов'язав Росію виплатити позивачам 50 млрд доларів як компенсацію. Незабаром після оголошення цього рішення іншого суду - Європейський суд з прав людини - засудив російську сторону до виплати колишнім акціонерам компанії 1,86 мільярда євро.
В історії були випадки, коли колишні високопосадовці та правителі не визнавали міжнародни суди. Зокрема нацисти Герман Герінг та Йоахім Ріббентроп не визнавали Нюрнберський процес. А Слободан Мілошович - Гаагський трибунал.
Коментарі
7