Генпрокуратура почала перевірку "Укроборонсервісу" за підозрою у продажі ракет Грузії.
Як пише "Дело", перевірка проводиться в рамках розслідування поставок у 2005 році українською стороною зенітних керованих ракет 9М38М1 і 3М9М3 до Грузії.
Силовики підозрюють службових осіб "Укроборонсервісу" в незаконному укладанні контрактів купівлі-продажу зброї.
За інформацією газети, прокуратура перевіряє документи, що свідчать про співпрацю держкомпанії з приватною українсько-російською фірмою "Параллакс".
У 2005 році "Укроборонсервіс" уклав договір про покупку для потреб Міноборони 52 ракет 9М38М1, з них 48 - бойових, дві - навчальні та ще дві - макети ракет.
З цією метою було укладено договір з "Параллаксом". Сума контракту склала 27,85 млн. грн.
Однак, як зазначили в прокуратурі, на той момент у приватної компанії не було ліцензії на торгівлю боєприпасами.
У кримінальній справі, яку розслідує Генпрокуратура, проходять два керівника фірми "Параллакс" - директор та його заступник.
У правоохоронних органах їх звинувачують у проведенні операцій з купівлі-продажу ракет без наявності ліцензії на реалізацію боєприпасів.
Як пояснювали раніше в самій фірмі, продавати і купувати ракети їм дозволяла ліцензія на реалізацію військової техніки, яка була в компанії на момент угоди.
У комерційній структурі вважають, що для зенітних керованих ракет 9М38М1 слід використовувати саме таку термінологію - військова техніка, оскільки ліцензійні умови, затверджені постановою Кабміну, не містять чіткого визначення терміну "ракета" і не відносять її до боєприпасів.
Крім того, за інформацією видання, "Параллакс" застрахував скандальні ракети в СК "Столичне страхування". У червні Генпрокуратура ініціювала обшук офісу страховика. Однак фірми за місцем реєстрації не виявилося.
У справі також фігурує ВіЕйБі Банк. У 2006 році фірма "Параллакс" отримала від фінустанови кредит у сумі 11,814 млн. грн.
Як повідомило джерело газети в "ВіЕйБі", слідчі з прокуратури вже провели виїмку документів щодо руху коштів на банківських рахунках "Паралакса".
Окрім перевірок учасників угоди купівлі-продажу ракет, прокуратура добивається анулювання самого договору, а також компенсації державі більше 33 млн. грн.
Як відомо, у 2008 році "регіонал" Валерій Коновалюк звинувачував тодішнє керівництво Міноборони в незаконних поставках зброї Грузії.
Коментарі