Мільйони гривень бюджетних коштів пішли в сумнівному напрямі при виконанні держзамовлення на друк книг.
Про це, відповідаючи на питання Агентства журналістських розслідувань, про існування корупційних схем в українському книговидавництві за кошти держбюджету, повідомив глава Держкомітету з питань телебачення і радіо України Юрій Плаксюк.
"Цього року ми майже в половину скоротили витратну частину по виданню книг за рахунок державного бюджету. Ми урізали більш ніж на 40% необґрунтовано-завищені планові кошториси видавців, які за сприяння недобросовісних чиновників безконтрольно витрачали державні кошти на випуск книг. Мова йде про мільйони гривень бюджетних грошей, які без будь-якої експертної оцінки видавництвами використовувалися під завищені витрати", - пояснив Плаксюк.
"І затверджувалося все це, на жаль, департаментом видавничої справи та преси Держкомтелерадіо України майже безвідмовно. Приміром, у 2008 році департамент затвердив і видав 122 назви книг за 40 мільйонів гривень. У 2009 році вже за 33 мільйони - 126. У цьому році ми видаємо майже таку ж кількість книжок (115-120 назв) за 19 700 тисяч гривень. Заявки свідомо були завищені на десятки відсотків. Зіставте різницю, і ми зрозуміємо, що в України діяла справжня "книжкова" мафія", - розповів експерт.
З червня цього року аналіз реальної вартості книговидання по лінії Держкомтелерадіо контролює експертна рада, а з вересня і експертно-консультаційну раду.
"Мені довелося піти на ці жорсткі зміни формату роботи всередині Держкомтелерадіо за програмою "Українська книга". Експерти, які виконують свої обов'язки на громадських засадах, в момент прийняття принципових рішень не грішать проти істини. Це в основному принципові діячі, що творчо відбулися. Назву деяких з тих, що були залучені до Рад експертів, імена: Андрій Курков, Сергій Іванюк, Григорій Гусейнов, Василь Шевченко, Михайло Онофрійчук", - зазначив Юрій Плаксюк.
Як повідомило джерело з генеральної прокуратури, справу "книжкових чиновників" незабаром ознаменується гучними кримінальними справами. Мова йде про книжкову мафію, яка діяла в Україні, і про десятки мільйонів гривень, відмитих на цій темі.
За оцінками низки економічних експертів, в Україні відмиваються більше 40% бюджетних коштів.
Коментарі
8