Уряд Франції скасує скандальний податок на багатство у розмірі 75% від доходів у понад мільйон євро не з січня, а з 1 лютого 2015 року. Про це власному кореспонденту "Укрінформу" повідомило джерело в Матінйонському палаці (урядова резиденція).
"З 1 лютого ц.р. жодна юридична або фізична особа Франції більше не платитиме так званий "суперподаток" у розмірі 75% на прибуток більше 1 млн євро", - зазначив представник уряду.
Раніше французькі ЗМІ повідомляли, що подібну фіскальну міру буде введено з 1 січня 2015 року. Зокрема, видання La Tribune повідомляло про намір прем'єр-мінстра Франції Мануеля Вальса не продовжувати фіскальну дію щодо податку на багатство.
Згідно з інформацією міністерства фінансів, запроваджений торік податок мав на меті суттєво підвищити надходження до бюджету. Однак згідно з розрахунками фахівців, у 2014 році податок приніс державі лише 260 млн євро, а у 2015-му загальна сума зборів могла становити ще менше - 160 млн євро. Для порівняння: звичайний податок на прибуток щороку приносить до казни Франції 70 млрд євро надходжень.
Нововведення було однією з найбільш гучних обіцянок президентської кампанії кандидата Франсуа Олланда. У 2014 році французький уряд запровадив податок на багатство терміном на 2 роки. Податок викликав обурення не лише бізнесових кіл і опозиції. Конституційна рада ухвалила критичне по відношенню до уряду рішення, засудивши фіскальний тиск на капітал. Крім того, уряд опинився перед дилемою щодо застосування податку у галузі спорту і культури. Францію почали залишати олігархи та актори. Зокрема, після заяви уряду про наміри до Бельгії переїхали найбагатший француз, власник Luxury Group LVMH Бернар Арно й актор і режисер Жерар Депардьє. У Франції розпочався відтік великого капіталу.
Зваживши на усі "за" і "проти", уряд вирішив не продовжувати дію податку наступного року. Про таку можливість у жовтні, перебуваючи з візитом у Лондоні, заявив прем'єр-міністр Франції Мануель Вальс.
Нагадаємо, що разом з тим уряд вирішив увести новий податок на нерухомість з наступного року. Зокрема, власників нерухомості, у т.ч. й іноземців, хто має два і більше помешкань, невдовзі можуть зобов'язати платити податок на 20% вищий за чинний.
Коментарі