"Настав час покласти край цій ситуації, оскільки це на користь Франції та всієї Європи", - заявив Саркозі. "Той, хто залишається наодинці, завжди не правий", - підсумував французький лідер.
"Наші озброєні сили залишаться національними, оскільки вони є найважливішою частиною захисту суверенітету Франції. Вони не можуть бути інтегровані в яку-небудь наднаціональну армію, відповідальність в якій не належатиме Франції ", - заявив президент. Саркозі також нагадав, що всі рішення в Раді НАТО ухвалюються одноголосно і такий порядок збережеться й надалі.
Президент нагадав про Україну та Грузію
"У Бухаресті в 2008 році Франція та Німеччина сказали "ні" прискореному вступу до альянсу України та Грузії, якого дані країни домагалися за підтримки Вашингтона", - нагадав французький президент.
При цьому Саркозі відкинув думку, що повернення в НАТО поставить під питання здатність країни вести діалог з Росією. "Франція хоче будувати відносини партнерства з Росією, якщо Росія цього бажає, і готова обговорювати з нею безпеку нашого континенту", - заявив Саркозі.
У НАТО з натхненням сприйняли рішення Парижа. Генеральний секретар Альянсу Яаап де Хооп Схеффер сказав, що європейські партнери Франції вітають встановлення добрих відносин між Парижем та НАТО, але це суверенне рішення французької сторони, в якій немає заслуги членів альянсу.
Довідка:
Франція була членом НАТО з 1949 року, але після цього країна вийшла зі складу НАТО в 1966 р. під час правління Шарля де Голля, який таким чином хотів продемонструвати незалежність від США та обурення все більшим втручанням Вашингтона в європейські справи.
За матеріалами ИТАР-ТАСС, Интерфакс, NEWSru.com
Коментарі