До кінця 2018 го року має бути завершено впровадження поліцейської реформи. Експерти та представники громадськості неодноразово звертали увагу на значні недоліки і недоробки даної реформи.
Євген Філімонов, експерт в правоохоронній галузі, колишній співробітник МВС і СБУ з більш ніж 25-ти річним стажем роботи в органах, вважає, що реформу МВС назвати реформою взагалі не можна. Своєю думкою він поділився в інтерв'ю виданню ukranews.
"Звільнити весь досвідчений персонал, який розумів, як потрібно працювати, як розкривати злочини і де шукати злочинців і найняти абсолютно недосвідчених молодих людей для роботи в "полі" - не схоже на реформу", - сказав він.
За його словами, ситуація зі злочинністю в країні є плачевною, а розкриваність злочинів вкрай низька.
"Частково це вина люстрації - на заміну звільненим досвідченим співробітникам, серед яких не могли бути всі 100% корупціонерами, прийшли юні менеджери, маркетологи, фізкультурники", - стверджує Філімонов.
Свою роль, на думку екс-першого заступника Київського СБУ, зіграло і звільнення всієї грузинської команди, яка прийшла працювати в Україні після Революції гідності.
Філімонов вважає, що грузинські фахівці відмінно справлялися зі своїми завданнями, але зіткнулися з українськими реаліями, які йшли врозріз з їх концепцією роботи.
"Багато хто з реформаторів скаржилися на опір з боку правлячої вертикалі, небажання приймати реформи і відмовлятися від старої системи", - сказав експерт.
Філімонов не вважає експеримент з новою поліцією повністю провальним, але при цьому зауважує, що поліцейським знадобиться ще років п'ять, щоб навчитися працювати на вулицях, завести власну базу, і зрозуміти злочинність.
"Реформу Національної поліції можна буде назвати успішною тільки тоді, коли кожен українець зможе впевнено сказати, що відчуває себе захищеним і в безпеці", - підкреслив він.
Не менш важливою є і реформа Служби безпеки України. Філімонов повністю підтримує ідею фахівців НАТО, яка полягає в тому, щоб СБУ не шукала корупціонерів, а займалася виключно питаннями, пов'язаними з національною безпекою. Тобто, запобіганням терактів, диверсій, і нейтралізацією шпигунів. Але для цього необхідно зробити одне серйозне зміна.
"Щоб СБУ стало більш незалежним у своїй роботі - необхідно прибрати його від впливу Верховної Ради. Чого, я думаю, Президент не дуже хоче. Але як би там не було - реформа ще далека від реалізації. Але без реформи СБУ не буде просування України ні в Євросоюз, ні в НАТО і про це потрібно пам'ятати ", - резюмував експерт.
Коментарі