Православна церква України фінансується за рахунок пожертвувань віруючих, а також коштів від покупок свічок і замовлених потреб.
Про це предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній розповів в інтерв'ю "Радіо свобода".
За його словами, церкви Київського патріархату ніколи не отримували підтримки від держави, а тому їм доводиться самостійно знаходити благодійників в Україні та з-за кордону, які б підтримували їх діяльність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Епіфаній: Прокльони з вуст священика - неприпустимі
"Ми не є держслужбовцями, на відміну від, наприклад, системи, що діє в Елладській православній церкві в Греції. Це такий унікальний приклад того, що церква і держава єдині, не роз'єднані. А згідно з Конституцією України, церква і держава роз'єднані між собою. Можливо, в Києві багатші парафії, які можуть утримувати гідно священнослужителя. Якщо ми поїдемо в будь-який район, навіть Київської області, то побачимо, що священик практично виживає. Він не має можливості навіть вижити за рахунок свого приходу. Тому веде якесь господарство, він займається певною діяльністю для того, щоб забезпечити свою сім'ю", - зазначив Епіфаній.
У той же час Епіфаній розповів, що священиків в Україні вистачає, але проблема в тому, що громада не може утримувати його.
Сьогодні, 3 лютого, предстоятелю ПЦУ, митрополиту Епіфанію (Сергію Думенко) виповнюється 40 років. У цей день у Софіївському соборі під час богослужіння він урочисто зійшов на престол глави церкви.
Коментарі