Фактів, які б вказували на існування особливих домовленостей української верхівки щодо обміну, поки немає.
Про це в коментарі Gazeta.ua розповів військовий експерт Олексій Арестович.
"Перемовини тривають постійно. З ув'язненими працюють адвокати, правозахисники. Пояснюють, як діяти. Можливо, вони порадили в'язням одночасно зробити заяви, щоб можна було поміняти одне на одного. Є групи переговорників при Організації з безпеки і співробітництва в Європі й Парламентській асамблеї Ради Європи. А також ті, які беруть участь у Мінських переговорах. Вони могли спробувати організувати обмін під Кубок світу з футболу (відбудеться у Росії з 14 по 19 червня 2018 року. — Gazeta.ua). У Росії — своя логіка. Країною керують пацани із підворіття Петербурга. Якщо сприймуть за тиск — не підуть на це. Як за пропозицію - можуть відгукнутися. Під спортивні свята завжди можна щось організувати", - вважає він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки утримують заручників на окупованому Донбасі: назвали цифру
Заяви політичних в'язнів Росії і України не є ланками одного ланцюга, вважає політолог Сергій Таран.
"Ми постійно чуємо про бранців, який оголошує голодування. Легко пов'язати заяви одну з одною. Але здійснити таку складну комбінацію дуже складно. Будь-яка з цих подій є резонансною і самодостатньою", - сказав він.
Заяви політв'язнів можуть бути частиною політичної гри Росії проти України напередодні президентських виборів, вважає політолог Володимир Цибулько.
"Для Росії важливо перед початком президентської кампанії поставити українського президента в ситуацію, коли не він вирішує важливі для нації питання, а Надія Савченко, Олег Сенцов.
Про Сенцова стали дещо забувати і він цим своїм актом відчаю дуже добре нагадав про своє існування. Це правильно, тому що якщо українці готові змиритися з війною і вдавати, що її немає, тим більше доля політв'язнів може зійти з першого плану.
Це не ланки одного ланцюга перед виборами всі ці поодинокі акти відчаю, акції непокори, політичні акції починають створювати єдине синхронне поле. Політики пробують це організувати і навіть, в певній мірі, очолювати цей процес, грати на цих дражливих моментах", - каже він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Клімкін порадив євродипломатам рівнятися на Сенцова
На думку політолога, заяви політв'язнів пов'язані не з Чемпіонатом світу з футболу, а з іншими важливими зустрічами.
"Сьогодні в Сочі з Володимиром Путіним зустрічається канцлер Німеччини Ангела Меркель. 24 — 26 травня у Петербурзі проходитиме Економічний форум і там має бути Еммануель Макрон. Обидва вони пробують стати головними перемовниками від європейського світу із Путіним", - розповів він.
Український режисер Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з 14 травня. Єдиною умовою його припинення назвав звільнення всіх українських політв'язнів на території РФ. Того ж дня, 14 травня, народний депутат Надія Савченко розповіла, що написала листа президенту Росії Володимиру Путіну з проханням розблокувати обмін полоненим. Про це вона повідомила після засідання Шевченківського суду Києва у справі про її державну зраду. Перед тим бойовики ДНР внесли у списки для обміну полоненими затриманого у березні керівника центру звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимира Рубана. Йому разом із Савченко закидають підготовку терористичного акту й замаху на президента України та перших осіб держави.
Коментарі