
Асортимент сиру в магазинах настільки широкий, що пересічному покупцю буває складно зорієнтуватися.
До того ж багато не знає, який сир краще для здоров'я. Експерт healthline розповіли, який сир найкорисніший і дієтичний.
Виявилося, серед безлічі видів можна вибрати справжню "вітамінну бомбу".
Сім найкорисніших видів сирів
Моцарела. Це вид м'якого білого сиру, насиченого вологою. Він вважається одним з найкорисніших. Його роблять з коров'ячого молока, найдорожчу моцарелу виробляють з буйволиного.
У 28 г такого сиру ви знайдете 6% денної норми натрію, 11% добової норми кальцію, 6 г білка і стільки ж жирів, а також 1 г вуглевод.
Моцарела містить особливі пробіотики які покращують роботу кишківника, підвищують імунітет, знижують запалення в організмі.
Сир з пліснявою. Смак і аромат даного сиру подобається не всім, проте гурмани його дуже люблять. Даний вид сиру багатий на Кальцій, він дуже корисний для кісток і бореться з ризиками розвитку остеопорозу.
У 28 грамах сиру з цвіллю містяться 12% від добової норми кальцію, 14% денної норми натрію, 8 г жиру, 6 г білка і 1 г вуглеводів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корисний раціон: перелік продуктів, які обов'язково повинні вживати діти
Фета. Даний вид сиру часто додають в салати. М'яка, солонувата, біла і дуже ніжна – саме така фета. Цей сир корисний для тих, хто хоче схуднути. У ньому міститься особлива кислота, яка відповідає за боротьбу з жиром.
28 г фети подарують вам 14% від добової норми Натрію, 11% від денної норми Кальцію, 4 г білків, 6 г – жирів і 1 г вуглевод.
Сир. М'який і білосніжний вид сиру. Саме сир багатий білками і натрієм, він допомагає схуднути. Якщо ви ще не зрозуміли, який сир вважається найкориснішим, то відповідь перед вами.
110 г сиру містять в собі 15% денної норми натрію, 9% – кальцію. У такій порції міститься 12 г білків, 5 г вуглеводів і 3 грами жирів.
Рікотта. Її ще часто називають "легкою версією" сиру, він багатий амінокислотами, бореться з холестерином і високим тиском. У 124 г рікотти містяться 20% добової норми Кальцію, 6% денної норми Натрію, 13 г жирів, а також по 9 г білка і вуглеводів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибух смаку: як приготувати фаршировані сирники за рецептом Клопотенка
Пармезан. Цей твердий і ароматний сир багатий на поживні речовини. Він корисний для кісток і його можуть вживати люди, які погано переносять занадто лактозні продукти. У 28 грамах пармезану містяться 26% добової норми Кальцію, 15% денної норми гатрію, 10 г білка, а також 7 г жирів і 1 г вуглеводів.
Чеддер. Цей вид сиру вважається одним з найпопулярніших. Твердий і насичений на смак чеддер багатий на вітамін K, який дуже корисний для серця. Такий сир допомагає боротися з закупореністю вен і артерій. У 28 г чеддера містяться 15% від добової норми кальцію, 8% від денної норми натрію, а також 9 г жирів, 7 г білків і 1 г вуглеводів.
Крім цього, обираючи серед безлічі видів даної молочної продукції, враховуйте, який сир найякісніший. Не менш корисним, але найякіснішим, вважається крем-сир Маскарпоне, а також пармезан і моцарела.
Які сири найшкідливіші
Експерти не радять часто їсти плавлений сир. Він містить занадто багато речовин, які негативно впливають на роботу серця. Крім цього, в магазинах можна рідко знайти плавлений сир з гарним складом, виробники занадто часто додають в даний продукт багато хімікатів.
Скільки можна їсти сиру без шкоди для здоров'я
Помилково думати, що сира потрібно їсти якомога більше через наявність у ньому кальцію та вітамінів. Однак надлишок кальцію або натрію не приносить користь. А тому в день варто їсти не більше 40-50 грамів будь-якого виду сиру.
Винятком є лише домашній білий сир, його можна їсти більше. Добовою нормою сиру експерти називають невелику порцію – приблизно 200-250 г.
Ніжний смак і тонкий вершковий аромат роблять згущене молоко ідеальним топінгом для млинців і вафель, а також важливим інгредієнтом для кремів, морозива та інших десертів.
У магазинах можна натрапити на продукт із підозріло довгим складом і не найкращим смаком. Але вихід є, адже згущене молоко можна зробити власноруч. Gazeta.ua розповість легкий рецепт, на який знадобиться лише 15 хв.
Коментарі