Переважання матеріальних цінностей над постматеріальними все ще зближує Україну з Росією.
Євген Головаха, доктор філософських наук і авторитетний соціолог, сказав: "До матеріальних цінностей відносяться безпеку, добробут і статус в ієрархії. До постматеріального - самовираження і самореалізація". Про це він розповів в інтерв'ю "Новому времени".
Головаха стверджує, що згідно європейських та глобальних досліджень цінностей, ціннісний профіль Росії і України все ще схожі.
Однак винятком є політичні цінності, які вкрай різні: "За ці чотири роки ми, змінивши політичну орієнтацію, відійшли дуже далеко від Росії як політичний суб'єкт. При цьому як носії системи вкорінених соціальних цінностей і уявлень про світ ми всі ще схожі, і тому велика загроза отримати дзеркальну Росії систему - "русский мир" в вишиванці".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці отримують найнижчі зарплати в Європі
Він також пояснив, що суспільство, нетолерантне до людей з іншим кольором шкіри, іншої сексуальної орієнтації, що не визнає мовне і релігійне різноманіття, буде антиросійським за своїми заявами, але по своїй суті залишиться схожим на Росію: "І передумови для цього у нас є - наприклад, недавня заборона презентувати книгу для дітей про одностатеві сім'ї на Книжковому форумі у Львові".
Угорці, румуни, греки, болгари та представники інших народів, що виступають проти обов'язкового викладання українською в школах, знають російську. Половина нею спілкуються і не знають своєї рідної мови.
Коментарі