- До мене також зверталися, особливо діти, які після купання мали шкірний висип і цей висип нагадував лишай. Не осередкова форма, а системна: ураження і обличчя, і живота, і грудей, і так далі, - Володимир Буткевич, лікар Корсунь-Шевченківської районної лікарні.
- У нас з"явилися дуже неприродні для нашої річки з"єднання. З"явився у нас аміак, збільшився нітрит майже у чотири рази. Мутність і кольоровість також неприродні для річки Рось", - Роман Антонюк, начальник комунального підприємства "Водоканал".
Водогінна станція Корсуня-Шевченківського водоканалу не може перекачувати таку брудну воду - забиваються фільтри. З кранів тече тільки технічна вода. Питну по графіку привозять з свердловини, але на всіх її не вистачає.
Віра Степанова, місцева мешканка Корсуня-Шевченківського: "Привозять молоковозами з свердловин. Люди ж є, які на роботі в цей час. За всіх не можу сказати, до нас не возять".
Причину екологічного лиха з"ясували місцеві чиновники. Пропливши човном по річці у напрямі Київської області, в очереті наткнулися на трубу, з якої витікали нечистоти. На її власника тепер готують позов до суду. У мерії говорять, що збиток - не менше 100 тисяч гривень.
Михайло Самойленко, мер Корсуня-Шевченківського: "Мені дали копію аналізів у обласній екологічній лабораторії, які підтверджують, що насправді вода за більшістю показників перевищує допустимі норми. Тобто, у нас вже є беззастережні факти, що саме Богуславський водогін забруднив цю річку".
Дирекція комунального підприємства "Богуславтеплопостачання" визнавати свою провину відмовляється. Запевняють, що нічого подібного не допустили б. Тепловики запрошують на Київщину всі екологічні служби Черкащини, щоб ті на їх території провели виміри.
Тим часом депутати міської ради понизили населенню тарифи на воду на 20%. Як компенсацію за тимчасові незручності. У Корсунь-Шевченківському вже розробили спеціальну програму по очищенню річки. Потрібні гроші. Листи про допомогу вже направили у Кабінет міністрів і президентові, передає ICTV.
Коментарі