?У Центрі польських та європейських студій Національного університету "Києво-Могилянська академія" 12 листопада відбулася дискусія та презентація україномовного видання книги Лариси Буракової про дивовижні реформи Грузії - "Чому Грузії вдалося".
Книга присвячена ефективним реформам ("грузинське диво"), які змінили Грузію та які можуть бути прикладом для України.
Дискусію вів керівник проекту видання книги, журналіст, ведучий каналу ТВі, громадський діяч Вахтанг Кіпіані.
Зрештою, розмова з питання "чому Грузії вдалося" переросла у "чому не вдалося Україні".
Серед основних чинників успіху грузинських реформ Кіпіані називає чесність, рішучість і цілеспрямованість влади, чого не було в Україні.
Кіпіані підкреслив, що "грузинське диво" починалося з дуже не популярних кроків за умови фактичної відсутності держави.
Одним з прикладів він навів надання соціального забезпечення лише тим, хто гостро цього потребує, при цьому не мало верств лишалися без підтримки, оскільки мали інші джерела прибутку. Так діяв режим Саакашвілі на початку.
"Це не комунізм, це антикомунізм у найгострішій формі - допомагати тільки тим, хто не може вижити. Це означає запустити державу спочатку. Тобто якщо зараз приходить український Саакашвілі, він має сказати: "Немає реальної можливості платити всі ці пенсії та "пособія". Бо грошей для цього нема. Вони з'являться через рік, коли запрацює держава", - підкресли журналіст.
При цьому Кіпіані заперечив відому аналогію про подібність політики Віктора Ющенка та Михайла Саакашвілі:
"Це популярна тема, що Помаранчева революція і Революція троянд дуже подібні. Саакашвілі подібний до Ющенка. В них єдина подібність — це дружини-іноземки. Інших подібностей я не бачу. Від особистої мотивації до усвідомлення відповідальності і жорстокого контролю за командою вони різняться кардинально".
Коментарі
7