Чернігівка Раїса Аніщенко, 53 роки, всюди ходить зі своїми напівпородистими собаками Таєм і Яною. На центральному ринку до неї підійшов 39-річний активіст "Центру захисту тварин" Франек Ковальчук і порадив одягнути на псів червоні нашийники з телефонами центру. Нашийники — захист від собаколовів.
Лідер центру захисту тварин Олена Столярова, 45 років, призначає зустріч у магазині тканин "Манго". Вона його господарка. Жінка сидить за кравецьким столом. На ньому — скринька для пожертв "Центру захисту тварин". Крізь скло видно одно-, п"яти-, десяти-, двадцяти- та двохсотгривневі купюри. По магазину вільно гуляють двоє котів.
— Термін "бродяча собака" сьогодні застарів, — каже Олена. — Переважна більшість тварин у місті живуть у дворах. Люди їх підгодовують. А комунальні служби вважають, що так собака жити не може. Пес без нашийника вважається бродячим і підлягає відстрілу.
40 активістів центру шукають у Чернігові бездомних тварин. Повідомляють про них. За необхідності лікують і стерилізують. Одягають їм червоні нашийники. На них зазначений телефон Столярової.
Жінка розповідає, що в місті Славутич на будинки, де живуть дворові пси, ЖЕКи чіпляють таблички: "Місце годування собак". Мешканці будинку повинні його прибирати. Якщо воно брудне, навколо валяються об"їдки, пакети — табличку знімають. І годувати тварин забороняють.
Громадську організацію "Центр захисту тварин" у Чернігові зареєстрували рік тому. Із центром співпрацює троє ветеринарів. Роблять значні знижки.
— Зараз під опікою центру 70 собак, — говорить Столярова. — Торік один чоловік пожертвував нам три тисячі гривень. За них підлікували і стерилізували 12 собак, які живуть на території залізничного депо. Навіть будки для них поробили.
Коментарі