З 30 червня до пасажирських поїздів повернули супровід воєнізованої охорони.
Наразі охорона працює у поїздах №81 Київ – Ужгород, №41 Дніпро – Трускавець та № 712 Київ – Краматорськ. Щоб викликати працівників воєнізованої охорони, слід звернутися до провідника або начальника поїзда. Про це повідомили в Укрзалізниці.
"Продовжуємо працювати над питаннями безпеки наших пасажирів. Разом із жіночими купе поновили охорону в окремих поїздах", – повідомив голова Укрзалізниці Євген Лященко.
За його словами, працівники відомчої охорони вже здійснили 17 рейсів та долучилися до вирішення декількох конфліктних ситуацій. Проєкт будуть масштабувати з урахуванням результатів першого тижня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші потяги з жіночими купе почали курсувати Україною: який попит на квитки
Зазначається, що двоє працівників воєнізованої охорони впродовж рейсу перебуватимуть у поїзді. Вони здійснюють постійний контроль за порядком та патрулюють вагони.
"Всі співробітники воєнізованої охорони забезпечені спецформою, знаками розрізнення та проходять інструктаж перед кожним рейсом", – йдеться у повідомлені.
Під час рейсу працівники відомчої воєнізованої охорони АТ Укрзалізниця мають право здійснювати заходи фізичного впливу та використовувати спеціальні засоби, а також розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення.
Також вони можуть затримувати та передавати правопорушників до правоохоронних органів, проводити особистий огляд та огляд речей.
У 2020 році Укрзалізниця запровадила пілотний проєкт з охорони пасажирських поїздів у русі силами воєнізованої охорони компанії. Працівники цього підрозділу супроводжували загалом 10 пасажирських поїздів. Під час повномасштабного вторгнення цей проєкт було призупинено.
30 червня у перші рейси вирушили потяги із вагонами, де для жінок облаштували окремі купе. Поїзди відправилися за маршрутами Київ-Кривий Ріг, Дніпро-Трускавець, Київ-Ужгород та Харків-Ясіня.
Спеціальні купе облаштували, аби жінки мали змогу безпечніше подорожувати країною. Раніше траплялися випадки, коли під час рейсів вони ставали жертвами фізичного та сексуального насильства або домагань з боку чоловіків, пояснили залізничники.
Потягів із жіночими купе поки чотири, але у майбутньому їх кількість зростатиме. Враховуватимемо попит пасажирів, пояснив керівник пасажирських комунікацій Укрзалізниці Олександр Шевченко.
Кореспондентка Gazeta.ua взяла квиток у жіноче купе та відправилися у подорож до Кривого Рогу. По дорозі поспілкувалася з пасажирками по купе, провідниками та іншими подорожуючими в потязі.
Коментарі