Демографічні перспективи Російської федерації залежать від трьох провідних чинників: міграції, розповсюдження ВІЛ і рівня народжуваності. Ті ж проблеми на першому плані і в Україні.
На відміну від багатьох інших країн регіону, в Росії рівень смертності не зменшується. У наступні десятиліття наслідки епідемії ВІЛ зменшать тривалість життя росіян.
Успіху у боротьбі з ВІЛ, наголосила Злотнік, можна досягти у разі максимального забезпечення людей, які живуть з цією інфекцією, спеціальними лікарськими засобами, а також за умови широкого доступу до методів планування сім"ї.
Крім низки країн колишнього Радянського союзу, кількість населення зменшуватиметься також у Німеччині, Італії, Японії, Республіці Корея. Всього депопуляцію очікують в 46 державах.
У країнах Східної Європи збережеться найнижчий рівень тривалості життя серед промислово розвинених держав. У період з 2005 по 2010 роки середня тривалість життя в регіоні буде 68,6 років.
У промислово розвинених країнах кількість осіб старших 60 років за півстоліття більш ніж подвоїться і зросте з 245 мільйонів осіб у 2005 році до майже 406 мільйонів у 2050 році. Середній вік населення залишиться найбільшим у країнах Європи, а наймолодшим, йдеться в доповіді, буде населення Афганістану, Конго, Анголи, Бурунді, Ліберії, Нігеру і Уганди.
Всього до 2050 року на Землі житимуть 9,2 мільярда осіб, що на 2,5 мільярда більше, ніж зараз. Частка людей, які перейшли 60-річний рубіж, потроїться і досягне 22 відсотків. Половина населення планети проживатиме у восьми країнах світу — Індії, Нігерії, Пакистані, Демократичній Республіці Конго, Ефіопії, США, Бангладеш і Китаї, передає Лента.ру.
Коментарі
1