Цього тижня в музеї столичної психіатричної лікарні ім. Павлова відкрилася виставка малюнків людей з обмеженими можливостями.
Вперше виставили на огляд 20 робіт дітей-аутистів віком від 2 до 6 років.
"Ці картини діти малювати листочками, крупами, нитками, руками і навіть ногами. Використання цих матеріалів у малюванні дають лікувальний ефект. Взаємодія тіла з якимось із цих матеріалів допомагає відпустити злість, агресію і страх", - розповіла кореспонденту Gazeta.ua арт-терапевт дитячого садка "Дитина з майбутнім" Анна Возненко.
На виставці майже всі роботи яскравих кольорів. На одному з малюнків зображена дівчинка, яка годує травою козу, на іншому - рибка з великими губами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кожна четверта дитина в Україні має психічні розлади
"На цих малюнках немає агресії і страхів. Страхи діти малюють коричневими, чорними фарбами. Зображають їх у вигляді незрозумілих фігур, великих плям. У наш садок ходить дівчинка, яка постійно боялася темряви. На заняттях постійно пропонувала їй малювати свій страх. Вона зображала темряву у вигляді величезного чорного кола з великими коричневими очима. Однакові малюнки малювала більше двох місяців. А тоді її батьки мені сказали: "Наша донька більше темряви не боїться. Спокійно може заходити в темний під'їзд і виходити ввечері на вулицю", - поділилася Анна.
Вона також розповіла, що діти-аутисти бояться малювати людей.
"Якось на уроці запропонувала дітям через скло обмалювати фотографії людей. Усі діти обведений контур повністю замалювали темними плямами. Це означає, що контактувати з зовнішнім світом дитина не хоче. Діти-аутисти нездатні нормально налагоджувати відносини з іншими людьми, але вони виглядають цілком щасливими, коли лишаються самі. Якщо з такою дитиною не працювати з малечку, вона виросте замкненою, боятиметься дивитися в очі навіть власній матері", - зауважила арт-терапевт.
Коментарі
3