Кiлькiсть лiкарських засобiв, що мiстять кодеїн, якi продаватимуться однiй людинi, буде обмежено, повiдомляє прес-служба Державної служби України з лiкарських засобiв.Згiдно з повiдомленням, вiдповiднi вимоги буде внесено до проекту наказу Мiнiстерства охорони здоров'я України "Про внесення змiн до наказу МОЗ України вiд 19.07.2005 №360".
Вiдповiдну iнiцiативу Держлiкслужби було погоджено пiд час наради, в якiй узяли участь представники Мiнiстерства охорони здоров'я України, Держлiкслужби, Мiнiстерства внутрiшнiх справ, Державної служби з контролю за наркотиками, представникiв професiйних громадських органiзацiй i органiзацiй, що захищають права пацiєнтiв.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держлікслужбу стурбував кодеїн
"Ми сподiваємося, що квотування продажу кодеїновмiсних препаратiв в однi руки сприятиме зменшенню їх споживання громадянами, якi купують їх, щоб використовувати не за медичним призначенням", - наголосив голова Держлiкслужби України Олексiй Соловйов.
Вiн також зазначив, що забороннi заходи не повиннi зашкодити iнтересам громадян, якi вживають цi препарати з лiкувальною метою.
"Завдання медикiв - не лише боротьба з наркозалежнiстю, а й забезпечення фiзичної доступностi українських громадян до необхiдних лiкарських засобiв, особливо коли йдеться про наших маленьких пацiєнтiв", - сказав Соловйов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Учені просять визнати марихуану більш безпечною
Кодеїн - алкалоїд опiуму, використовується як протикашльовий лiкарський засiб центральної дiї зазвичай у поєднаннi з iншими речовинами. Має слабкий наркотичний (опiатний) i болезаспокiйливий ефект, у зв'язку з чим використовується також як компонент болезаспокiйливих лiкiв. При застосуваннi високих доз кодеїн може викликати ейфорiю. При прийомi великої кiлькостi таблеток деяких кодеїновмiсних лiкiв можливе серйозне отруєння.
Коментарі