1 травня 2012 року на "Мамаєвій Слободі" козаки вже втретє відзначатимуть свято "День цвітіння черемхи".
Черемха – це найулюбленіше дерево одного з найзавзятіших рубак й найуславленішого з "Чубатих слов`ян" XVII ст. гетьмана Війська Запорозького Низового Богдана-Зиновія Хмельницького, який у ті далекі часи робив усе можливе, аби Україна була незалежною Державою.
Козаки здобували свого "хліба" не біля плуга, а на полях війни. Тож Богдан Хмельницький з дитинства, як і всі діти лицарського стану, майстерно володів мистецтвом саме такого козацького двобою на шаблях.
Завдяки своїй звитязі й кмітливості у військовій виправі біля російського міста Смоленська, сотник Богдан Хмельницький за особисту надзвичайну хоробрість отримав з рук короля Владислава IV найвищу нагороду Речі Посполитої – "Іменну золоту шаблю".
Цим жестом король Владислав IV визнав козака Богдана Хмельницького одним із найкращих воїнів-рубак Польського королівства, проте це не заважало відчайдуху-рубаці Богдану Хмельницькому одночасно бути поетичною натурою і "філософом", а відтак у вільний від постійних військових змагань час милуватись духмяними кетягами квіток черемхи.
За свідченнями сучасників, Богдан-Зиновій Хмельницький, власноруч висадив шість дерев черемхи поряд із ганком родового палацу-кам'яниці в Суботові, що біля Чигирина.
У 2009 році поряд із кам'яницею козацького старшини (сотника) на "Мамаєвій Слободі" було висаджено шість саджанців черемхи - найулюбленішого дерева ясновельможного Гетьмана. Саджанці були привезені із лісу поряд із Суботовим.
В програмі заходу виконання козацьких пісень фольклорними колективами; авторський концерт Заслуженого артиста України Тараса Компаніченка; майстер-клас із фехтування на шаблях. Відбудуться показові герці (бої) між козаками на честь славного Гетьмана Богдана-Зиновія Хмельницького.
Також відвідувачів чекає ярмарок народних майстрів, катання на возі, катання верхи на коні, стрільба з лука, козацький куліш, веселі розваги та танці з фольклорним колективом.
Коментарі