Інститут Блексміта підготував список найбільш неблагонадійних в екологічному плані місць на планеті.
При складанні рейтингу найбрудніших міст враховувався тип забруднення: кількість свинцю в ґрунті, отрут у водоймищах і радіоактивних осадів в повітрі. А також кількість постраждалих від забруднень.
Виявилося, що найбрудніше місто на Землі - це Ліньфень, що в Китаї. Тут кількість потенційно потерпілих сягає 3 млн. Причиною забруднення стало вугілля і вихлопні гази. А джерело - автомобілі і промисловість.
На другому місці в "брудному" рейтингу ще одне місто Китаю - Тяньцзінь. Тут кількість потенційно потерпілих наближається до 140 тисяч. Причина забруднення: свинець і інші важкі метали, які виробляються унаслідок видобутку і обробки корисних копалин.
Концентрація свинцю в тамтешній пшениці в 24 рази перевищує китайські стандарти, які самі по собі є менш суворими ніж американські.
Третє місце належить місту Сукинда в Індії. Кількість потенційних постраждалих тут досягла 2,6 млн. Гексавалентний хром та інші метали є головною причиною забруднення, які виходять під час видобутку хромової руди і її обробки.
На четвертому місці - Вапі, Індія. Тут потенційно постраждали 71 тисяча.
Люди страждають від різних хімікатів і важких металів, які потрапляють в атмосферу з промислових комплексів.
Вапі розташований на південному боці поясу промислових комплексів завдовжки 400 км. Рівень ртуті в ґрунтових водах в 96 разів перевищує безпечний рівень, встановлений ВІЗ.
П"яте місце належить місту Ороя, в Перу, де налічується 35 тисяч потенційно постраждалих від свинцю, міді, цинку і діоксиду сіри. Джерелом забруднення є видобування і обробка важких металів.
Шосте місце займає російське місто Дзержинськ. Тут потенційно постраждали 300 тисяч людей.
Тип забруднення: хімікати і токсичні побічні продукти, включаючи зарин і газ VX.
Хімікати виникають в результаті виробництва хімічної зброї ери холодної війни.
У 1930-1998 роках в Дзержинську було з порушеннями поховано майже 300 тисяч тонн хімічних відходів - включаючи найнебезпечніші відомі нейротоксини. У Книзі рекордів Гіннеса Дзержинськ названий найзабрудненішим містом на Землі, а в 2003 році рівень смертності перевищив рівень народжуваності на 260%.
Сьоме місце також за російським російське містом - Норильськом. Тут кількість потенційно постраждалих сягає 134 тисяч.
Тип забруднення: забруднення повітря - вихлопні гази, діоксид сіри, важкі метали, феноли.
Джерелом забруднення є великі підприємства із видобутку і обробки нікелю.
Тут розташований найбільший в світі металургійний комплекс, який щороку викидає в повітря більше 4 млн тонн кадмію, свинцю, нікелю, миш"яку, селену і цинку.
На восьмому місці український Чорнобиль.
Кількість потенційно потерпілих через радіацію за первинними оцінками - 5,5 млн. Зараз ця цифра заперечується.
Радіація розповсюдилася в результаті вибуху на АЕС.
Сьогодні заборонена зона в радіусі 30 км від АЕС залишається нежилою, а в 1992-2002 роках серед російських, українських і білоруських дітей було діагностовано 4 тисяч випадків раку щитовидної залози.
На дев"ятому місці Сумгаїт, Азербайджан. Кількість потенційно постраждалих: 275 тис.
Тип забруднення: органічні хімікати, нафта і важкі метали. Джерело забруднення: нафтохімічні продукти.
Численні заводи Сумгаїта під час експлуатації щорічно викидали в повітря майже 120 тисяч тонн шкідливих емісій, ртуть.
Десяте в цьому списку посідає місто Кабве в Замбії. Тут постраждало 255 тисяч людей через свинець і кадмій. Свинець тут видобувають і обробляють.
В середньому концентрація свинцю в організмі місцевих дітей в 5-10 разів перевищує рівень встановлений Американським агентством з охорони довкілля, повідомляє InoPressa.
Коментарі