В Україні розробили перший проект про надання в оренду акваторії Чорного моря для цілей марикультури. Тепер його мають погодити у центральних органах виконавчої влади.
Проект дозволить підприємцям взяти в оренду води Чорного моря для вирощування мідій. Про це повідомляють у Держрибагентстві.
"Сьогодні це реальний напрям господарської діяльності, який може забезпечити постачання на внутрішній ринок цінних і відносно доступних продуктів", – пояснили у відомстві.
Науковці стверджують, що північно-західна частина Чорного моря України могла б добре заробляти на виробництві таких морепродуктів. Зокрема, йдеться про Херсонщину.
Ми можемо споживати свої мідії та устриці, вирощені на спеціальних фермах. Це є перспективною галуззю у країнах, які мають вихід до Чорного моря. Статистика доводить, що українці можуть споживати близько 140 тисяч тонн мідійної продукції на рік, але цей ресурс задовольняє чилійська продукція", – каже біолог Павло Кутіщев.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Першу зміїну ферму відкрили в Україні
Вирощування мідій вигідне не лише з економічного, але й з екологічного боку.
"Одна мідія фільтрує близько 50 – 100 літрів води на добу. Коли в Чорному морі було багато поселень мідій, його прозорість сягала 20 метрів. Зараз у кращих місцях вона не перевищує 5 метрів", - додав він.
У 70-80-ті роки на півдні України вирощували мідій. Цим займалися фахівці з Криму, Одеської та Херсонської областей. Зараз марикультура в державі розвивається повільно.
Коментарі