Заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Родіон Мірошник заявив, що опозиція, програвши на місцевих виборах, не може змиритися з поразкою і намагається дестабілізувати ситуацію в регіоні. Про це він сказав, коментуючи ситуацію навколо закриття української школи N15 у місті Красний Луч (Луганська область).
За словами заступника губернатора Луганської області, закриття однієї з українських шкіл у Красному Лучі обумовлено причинами, які аж ніяк не носять дискримінаційний характер відносно шкіл з українською мовою навчання. "Причина закриття школи пов'язана виключно з демографією, а саме кількістю учнів у ній. Сьогодні у школі навчається лише 240 школярів. І, що характерно, в цій школі на сьогодні немає випускних класів", - підкреслив він, повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ.
Мірошник повідомив, що на сесії міської ради торік двічі розглядалося питання про необхідність оптимізації шкільних закладів з метою скорочення навантаження на міський бюджет. За його словами, в цьому мікрорайоні Красного Луча є ще дві школи, які розраховані на навчання 1100 учнів. Одна з них на відстані 170 метрів, а друга за 500 метрів. "Вибір школи був визначений, виходячи з кількості учнів. На превеликий жаль учнів та педагогів школи N15, заповнюваність їхньої школи виявилася найнижчою в процентному відношенні", - заявив він.
Чиновник погодився з тим, що для деяких педагогів, учнів та їхніх батьків переведення в новий навчальний заклад носить болісний характер. "Але ж проблему необхідно розглядати з позиції доцільності утримання напівпорожньої будівлі", - зауважив він. При цьому він підкреслив, що учні школи N15 переводяться в інші школи не тільки цілими класами, а й разом зі своїми вчителями. Тому, на його думку, переїзд буде не таким болісним, а оптимізація шкільних закладів не призведе до звільнення вчителів.
"Приміщення школи рішенням місцевої влади планується передати в тимчасову оренду приладобудівному технікуму, будівля якого потребує капітального ремонту. А в ньому навчаються діти багатьох жителів міста", - також повідомив він.
"Заяви націоналістичних організацій, що органи влади Луганщини здійснюють дискримінаційну політику відносно навчальних закладів з українською мовою навчання, викликають почуття здивування не лише у представників влади, але й більшості жителів області", - підсумував чиновник. При цьому він підкреслив, що "подібні провокації зайвий раз демонструють, наскільки організатори подібних акцій не поважають людей, намагаючись обманом залучити їхню увагу до неіснуючих проблем".
Нагадаємо, у місті Красний Луч Луганської області прийняли указ про закриття україномовної школи (середньої школи № 15).
Як писала Gazeta.ua, в Петровському районі Донецька розпочато процес закриття україномовної школи № 111. У Будьонівському районі Донецька закривається школа № 136, що має українську мову навчання.
Коментарі
7