Ексклюзиви
середа, 08 лютого 2023 22:38

Спецтема: Війна Росії проти України

Чи вимикатимуть українцям світло навесні: у Міненерго відповіли

Чи вимикатимуть українцям світло навесні: у Міненерго відповіли
На подальшу ситуацію в енергосистемі може вплинути підвищення температури повітря, а також дії Росії. Фото: 5WATT

Енергосистема України вже пережила 12 ракетних атак ворога та 14 ударів БПЛА по енергетичних об'єктах, тому дефіцит все ще зберігається, а по всій території країни продовжуються відключення світла.

Водночас на подальшу ситуацію в енергосистемі може вплинути підвищення температури повітря, яке відбудеться навесні. Про це в ефірі телемарафону повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

Очільник Міненерго пояснив, що у теплі пори року споживання електроенергії менше, через що й менші ризики щодо відключень світла.

Також він додав, що навесні буде легше та швидше відновлювати пошкоджені об'єкти, що вплине на зростання генерації у системі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Укренерго повідомили хороші новини про ситуацію в Одесі

За словами чиновника, зараз прогнозувати щось досить складно, оскільки все залежатиме від дій Росії.

"Якщо не буде нових ракетних ударів по об'єктах енергетики, енергосистема продовжить поступове відновлення, а вже навесні потепління допоможе зупинити падіння рівня генерації", – пояснив Галущенко.

Галущенко також зазначив, що енергетики розраховують не лише підвищення температури повітря.

"На жаль, досі є дефіцит генерації і безумовно з підвищенням температури це впливає на падіння споживання. Плюс ми розраховуємо на відновлювальні джерела, які за наявності сонця зможуть давати більше генерації в систему", – розповів міністр енергетики.

Станом на 8 лютого в Україні зросло споживання електроенергії.

В Одесі та прилеглих районах застосовуються аварійні відключення, повідомила пресслужба Укренерго. Споживання електроенергії зросло через зниження температури, водночас дещо зросло і виробництво електроенергії. Дефіцит потужності зберігається, найбільше – у вечірні години.

Як зазначається, наявний обсяг виробленої електроенергії все ще недостатній для покриття споживання у повному обсязі.

Водночас ліміти споживання не доводились до Запорізької, Донецької та Миколаївської областей, де 8 лютого планувалось провести виміри фактичного споживання.

Зараз ви читаєте новину «Чи вимикатимуть українцям світло навесні: у Міненерго відповіли». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути