Американська некомерційна науково-дослідна організація Інстітут Блексміта опублікувала список найзабрудненіших промислових центрів планети.
При виборі найбільш забруднених місць в світі одним з основних критеріїв була близькість заражених ділянок до крупних населених пунктів. Головним джерелом забруднення є важкі метали.
Перше місце рейтингу займає український Чорнобиль.
Кількість потенційно заражених людей там: близько 5.5 мільйонів чоловік. Тип забруднюючої речовини: уран, плутоній, стронцій, важкі метали, радіоактивний йод. Найстрашніша в історії планети ядерна катастрофа відбулася 26 квітня 1986 року, коли при випробуваннях на Чорнобильській АЕС із-за вибуху розплавилося ядро реактора. Тридцять чоловік загинули на місці, більше 135 000 були евакуйовані. Вибух приніс в сто разів більше радіації, ніж атомні бомби, скинуті на Хіросіму і Нагасакі.
На другому місці опинився Дзержінськ, Росія.
Кількість потенційно заражених людей: 300 000 чоловік. Тип забруднюючої речовини: зарин, льюїсит, іприт, синильна кислота, фосген, свинець, органічні хімікати.
Середня тривалість життя в Дзержінську - центрі російського хімічного виробництва - складає 42 роки для чоловіків і 47 років для жінок. До закінчення холодної війни місто було основним центром виробництва хімічної зброї. За даними агентства з довкілля охорони в Дзержінське в період з 1930 по 1998 років було неправомірно списано майже 300000 тонн хімічних відходів. Близько 190 тонн цих речовин було незаконно скинуто в грунтові води.
Третє місце дісталося місту Хайна, Домініканська Республіка. Четвертим в рейтингу стало місто Кабве, Замбія. П"яте місце належить місту Ла-оройа, Перу.
Коментарі