Через високий приріст населення у невеликих містах під Києвом приміська інфраструктура - як транспортна, так і соціальна - не витримує навантаження.
Про це йдеться в статті "Тенденції на ринку нерухомості: ліквідність міських і приміських новобудов", опублікованій у газеті "Сегодня".
За даними видання, темпи розвитку приміської інфраструктури не встигають за новобудовами. Прикладом цього є Ірпінь та Вишневе.
"Об'єкти соціальної інфраструктури будуються нерегулярно і нерівномірно порівняно зі столицею. Як наслідок, практично у всіх містах-супутниках, де населення збільшилося в рази, зростає дефіцит місць у дитсадках і школах, починаються серйозні проблеми з медичними закладами", - йдеться в матеріалі.
Також повідомляється, що особливо сильно ці проблеми відчуваються в містах-сателітах, де приріст кількості жителів становить від 10 до 500%. Далі наводять дані щодо приросту населення: Софіївська Борщагівка (530%), Крюківщина (300%), Буча (110%), Петропавлівська Борщагівка (80%), Новосілки (90%), Чайка (80%), Бровари (40%), Вишневе (20%) і Ірпінь (10%).
Автор статті зазначає, що спорудження дитсадків і шкіл передбачене проектами нових житлових комплексів, але будують ці об'єкти в останню чергу, коли в будинках уже живуть люди.
"Та й нові установи, як правило, приватні, тому не всім по кишені. У жителів Ірпеня проблеми з дитячими садками. Щоб потрапити до державного дитсадка, потрібно записуватися мало не з народження дитини. Є в місті також приватні дитсадки, але коштують вони кілька тисяч гривень на місяць, що серйозно б'є по сімейних бюджетах", - підкреслюють у матеріалі.
Таким чином, забудовники передмістя не тільки перевищують попит на житло, але й перевантажують місцеву інфраструктуру.
"Якщо вже сьогодні приміська інфраструктура не справляється з навантаженням, то в перспективі для молодих сімей оформлення дітей у дитячий садок і школу може стати нерозв'язною проблемою", - йдеться в статті.
Коментарі