Це, за словами трейдерів, може бути обумовлено прагненням деяких держав скоротити частку валюти США в резервах на користь золота.
Варто відзначити, що побоювання з приводу статусу долара як головної світової резервної валюти знову спалахнули після виходу щорічної доповіді Конференції ООН з торгівлі і розвитку, яка закликала до створення нової глобальної резервної системи, що використовує декілька валют і золото.
Крім того, тиск на долар чинила покупка євро, викликана необхідністю виконати зобов"язання по операціях з опціонами.
"Підйом промислової активності і обговорення диверсифікації резервів на користь золота чинять тиск на долар", - сказав Кріс Тернер з ING.
Він також повідомив, що з"являються нові свідчення підйому промислової активності: в понеділок - з Німеччини, сьогодні - з Британії.
"Це означає заповнення запасів в третьому кварталі, що добре для сировини і сировинних валют", - відзначив Тернер.
Нагадаємо, що напередодні міністерство економіки Німеччини повідомило, що об"єм замовлень в оброблювальному секторі країни в липні 2009 року виріс в місячному обчисленні на 3,5%, тоді як аналітики в середньому чекали зростання цього показника на 2%.
Крім того, сьогодні надійшли дані про зростання промвиробництва у Великій Британії на 0,5%, тоді як експерти, опитані Рейтер, прогнозували збільшення промвиробництва лише на 0,2%.
Відзначимо також, що до 12:33 по Києву індекс долара, що відображає вартість валюти США до корзини шести основних валют світу, знизився на 0,76% до 77,430 пункту, утримуючись поблизу найнижчого за останній рік рівня.
До єни долар впав на 0,74% до 92,33 єни, євро опустився на 0,04% до 133,29 єни. Крім того, котирування золота підскочили більш ніж на відсоток до вище $1.004 за унцію - максимального рівня з середини березня минулого року, передає Кореспондент.
Коментарі