У Росії в Краснодарському краю порушили кримінальну справу за фактом спричинення тяжких каліцтв двомісячній дівчинці. Через лікарську помилку дитині довелося ампутувати праву руку.
Після того, як новонароджена стала кашляти і задихатися, її мати Наталія Кулівець віднесла доньку Софію до дільничного педіатра лікарні в станиці Холмська. Оглянувши дитину, лікар виписала направлення в Абінськ в центральну районну лікарню. Кашель - досить серйозне захворювання, що супроводжується зупинкою дихання і можливими судомами, тому дитині було потрібне постійне спостереження лікарів.
Абінські медики призначили лікування, малятку поставили крапельницю і викликали на консультацію фахівців краю. Із згоди батьків дівчинку доставили в Краснодарську дитячу інфекційну лікарню. Софію помістили в бокс реанімаційного відділення, маму розмістили в іншому відділенні, оскільки вхід в реанімацію всім, окрім персоналу, суворо заборонений.
До ранку катетер на лівій руці дитини перестав функціонувати, і було вирішено поставити крапельницю на праву руку. Проте голка пройшла через вену і проткнула артерію, в якій при введенні ліків утворився тромб.
Батькам дитини про нове ускладнення після невдалої катетеризації і його можливі наслідки лікарі не повідомили. Тверезо оцінити всю тяжкість ситуації вони змогли лише через день, коли пальці руки у немовляти почали чорніти унаслідок гангрени.
З діагнозом "глибокий тромбоз плечової артерії правої руки" дівчинку перевезли в дитячу лікарню краю. Лікарі намагалися врятувати хоча б частину кінцівки, проте вже було пізно.
За заявою батька постраждалої Віктора Кулівця, провели перевірку, результатом якої стало порушення кримінальної справи за фактом спричинення тяжкої шкоди здоров"ю через необережність.
Губернатор Краснодарського краю Олександр Ткачов зажадав звільнити з посад причетних до трагедії лікарів.
Батьки нещасної дівчинки були шоковані, адже офіційним діагнозом під час вступу до міської лікарні був "кашель".
Софія як і раніше знаходиться в реанімації: операційний шов заживає нормально, але кашель так і не вилікували.
Страхова медична компанія "Сибір" захищатиме інтереси дівчинки в суді і відповідно до законодавства вимагатиме від інфекційної лікарні оплату реабілітаційних заходів, санаторно-курортного лікування і протезування, а після досягнення Софією 14 років - щомісячну виплату її утримання у розмірі прожиткового мінімуму, повідомляє NEWSru.com.
Коментарі