
28-річний Антон Немчинов з Дніпропетровська через резонансні справи щодо брелоків та годинників із вбудованими відеокамерами звернувся до Віктора Януковича. Просить не позбавляти українців можливості боротись з корупцією та некерованістю СБУ.
Це пов'язано зі змінами 359 статті КК України - незаконне придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації.
"Тепер це вважається злочином, за який можна отримати чотири роки ув'язнення. І всі громадяни України позбавлені можливості фіксувати на відео всі порушення державних службовців, правоохоронних органів та інших представників структур, які загрузли в корупції", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандальна справа із відеокамерами у брелках: свідки дружньо ігнорують суд
Уточнює, що всі ці "шпигунські спецзасоби" у вигляді запальничок та брелоків вільно продаються у всіх країнах світу. Звернутись до президента вирішив, бо сам вже після прийняття купував в китайських інтернет-магазинах 3 запальнички, 2 ручки та 4 брелоки. Вони обійшлись в $80.
"Посилку отримав, проблем не мав. А коли дізнався, що в Україні проти людей за ці речі порушують кримінальні справи, засмутився, - розповів він Gazeta.ua - Тому вирішив звернути увагу на цю проблему. Ще маю юридичний досвід, бо вчуся на юрфаку. Вважаю цю заборону порушенням конституційних прав громадян, бо спершу має бути покарання за можливу шкоду, яку нанесе відео. Тобто мені все одно - будуть мене знімати чи не будуть і чи будуть дивитись це у себе вдома. Нехай дивляться. Але якщо це відео викладуть у соціальні мережі або в Youtube, то тоді я вже буду мати повне право подати в суд на людину, яка це зробила. А саджати людей, які купують відеокамери, безглуздо і неправильно. Це спроба СБУ покращити статистику розкриття за рахунок безневинних речей".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд хоче посадити киянина на 7 років за те, що купив брелок з відеокамерою
Антон каже, що працівники СБУ оприлюднювали цифру, що порушили більше сотні кримінальних справ за "брелки".
"Особисто я спілкувався з 25 людьми, які мають через це проблеми зі спецслужбою. Маю шість рішень судів з різних регіонів країни. Це люди із західних областей, Одеси, центральної України. Їх засуджували в середньому від двох до чотирьох років з випробувальним терміном або умовно", - зауважив він.
Антон разом з киянином Андрієм Фенченком, якого зараз судять в Солом'янському районному суді столиці за купівлю брелоків, в інтернеті збирають підписи всіх небайдужих.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ "пресує" 50 українців через куплені в інтернеті брелоки і годинники
Створили сайт, де вимагають об'єктивного розслідування вже заведених кримінальних справ за ст. 359 КК України, чіткого розмежування цих спеціальних технічних засобів і дешевих китайських іграшок, які включені в перелік СТС експертами СБУ лише з метою збільшення показників розкриття та з метою заборонити громадянам України захищати свої права. Поки їх ініціативу підтримали 24 українці.
Коментарі
21Для начала необходимо усилить патрульно-постовую службу. Бродили бы милиционеры, как в советские времена, возле злачных мест, да еще с собаками, многие преступления могли бы предотвратить.
убивать их гадов надо причём на месте, что бы другим не повадно было!!!!!!!!!
Социально-культурное движение "Убей дракона!" ставит своей целью искоренение дерьма, описанного в статье. Кто хочет не просто трындеть на форумах, а лично приложить усилия к тому, чтобы такого скотства в стране стало меньше, присоединяйтесь:
Про всi цi новини дуже прикро читати! Проте може це допоможить наприкiнцi кiнцiв укра?нцям усвiдомiти: вони - НЕ найкрашiй в свiтi народ (як про це полюбляють стверджувати деякi укр. нацiоналiсти!) ?
Те, що ми наймудріші, більш за всіх кажуть ПР, коли йде мова про їх елєкторат. Особливо гидотно чути це від Чечетова.
Українці яке мають відношення до цього ? Ти національність перевіряв, статистику проводив ?
Та ні, ніякого, прям ангели з німбами, тілько в ADIDASі.
Слухай, друже! Не займавсь би ти демагогiєю, ґа? Укра?нцi разом iз росiянами посiдають сумнiвнi першi мiсця в Європi за злочинами, що ?х зкоєно проти особистiстi. Тобi б перевiрити! "Перевiряв... "!
Фирташ и его бред
www.youtube.com/watch?v=RFDUSAaZ53s
Вася - пида..с! Шо в ПР вступил? Нет. А, с парнями из ПР спит? Нет.. Тогда почему ты приличного гея пида..ом обзываеш
ВСЕ ЭТИ ОБНАРОДОВАННЫЕ ТРАГЕДИИ ПРЯМО КРИЧАТ - УКРАИНА ТЯЖЕЛО БОЛЬНА ! А В ЭТО ВРЕМЯ СЫТЫЕ , И ПОТЕРЯВШИЕ ВСЯКУЮ СОВЕСТЬ , НА ПЕРЕГОНКИ ОБСЛУЖИВАЮТ МИЛЛИАРДЕРОВ , КОТОРЫЕ СТАЛИ ТАКОВЫМИ ЗА ГОД ИЛИ ДВА . ДРАМА СТРАНЫ , ПО - УКРАИНСКИ , ПРОДОЛЖАЕТСЯ ! УКРАИНА ТРЕБУЕТ МЕСТИ , ЗА ВСЁ , ЧТО ОНИ СДЕЛАЛИ !
Перевелись мужики в Украине их жиды зделали пацанами,как услышите пацаны убивайте без разбору - это опущенные особи мужского пола Украины
Цікаво те, що нічого не чути про допомогу влади, якийсь хлопчик, Ахметов... Люди кого ми обираємо?
А влада зараз піариться на Оксані Макар. Про інших у них домовленості не було ...
Ахметов это и есть ВЛАДА....
Каков поп таков и приход!
90-е возвращаються! Филь ужасов бандитские 90-е. Режиссёр В.Ф. Янукович, помреж Азаров, продюссер Р. Ахметов. Смотрите немедленно!!!
хоть бы одного ландика публично кастрировали и другим бы неповадно было!