Дві третини російських банків замішані у відмиванні грошей. Минулого року ЦБ перевірив 797 кредитних організацій і в 90-95% випадків до банків виникали питання у зв"язку з протидією легалізації прибутків, про це повідомила директор департаменту фінансового моніторингу і валютного контролю Центробанку Олена Іщенко.
Заходи регулятора були різними - від звичайних розпоряджень усунути порушення до відгуку ліцензії в 14-и випадках.
Учасники ринку, правда, не бачать нічого страхітливого в цій статистиці і відзначають, що зараз на відміну від подій дворічної давнини регулятор рапортує про успіхи в боротьбі з відмиванням грошей більш обережно, пише "Час новин". Банкіри і представники Федеральної служби по фінансовому моніторингу (ФСФМ) більше не шокують громадськість заявами про складання чорних списків.
За словами заступника керівника ФСФМ Дмитра Скобєлкіна, "серед банків, що порушують "противовідмивальний" закон, є кредитні організації, які не є ні організаторами, ні активними учасниками сумнівних операцій, але яких підводять їх клієнти". В кожному випадку слід розбиратися окремо, оскільки відгук ліцензії у банку подібний до "страти", вважає він.
Самі банкіри активно допомагають владі виявляти сумнівні операції своїх клієнтів. За даними Скобєлкіна, минулого року в два рази - до 3 млн. повідомлень - збільшився об"єм інформації, яка поставлялася банками, у ФСФМ. Втім, навіть такою збільшеною активністю з боку банків "Росфінмоніторинг" не дуже задоволений. Близько 5% даних, отриманих від банків, мають технічні помилки.
- Це говорить або про недостатню обізнаність банків про вимоги представлення інформації, або про умисне засмічення нашої бази некоректними повідомленнями, - вважає Скобєлкін, пише NEWSru.com
Коментарі