
Міжнародний валютний фонд та низка іноземних країн підштовхують Україну стати повністю аграрною країною.
Але треба зрозуміти – в світі багатих аграрних країн немає, каже в інтерв'ю журналу "Країна" директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць.
"Під зовнішнім впливом Україна фактично перетворюється в аграрну економіку з всіма негараздами, які там є. Це вплив і МВФ і міжнародний організацій підштовхують до цього процесу. В цьому числі і впроваджувати ринок землі. Але той ринок землі який у нас є – він не готовий до ситуації. Є побоювання, що він може стати таким, якою стала промисловість. Ознаки того вже є – транснаціональний капітал досить суттєво контролює вивіз з країни сільськогосподарської продукції закордон. Ми спеціалізуємось на технічних культурах і зерні. Є досить низький рівень переробки, а цей ринок дуже вузький", - розповідає вчений.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наслідування іноземних моделей господарювання знищить Україну
В світі ринок сільськогосподарської сировини для нас відкритий, а от ринок продукції харчування, де була б вища додана вартість ні.
"Нас виштовхують в оцю сировинну частину. І для України це є загроза, тому що якщо цей процес почнеться масово – ми так і будемо відсталими. Так, ринок землі треба робити, але ми не робимо те, щоб не допустити концентрації земельних ресурсів в одних руках. Оскільки ми бачимо, що в умовах нелегального ринку землі, в деяких компаній вже по 600 тис га землі контролюють. Тому приватизацію землі треба проводити, але перед тим мати закон, який не допускав би монополізму. Треба зрозуміти – в світі багатих аграрних країн немає. Багаті країні – ті які мають глибоку переробну промисловість", - пояснює Валерій Михайлович.
Повністю інтерв'ю з директором Інституту економіки та прогнозування НАН України Валеріэм Геєцем читайте в найближчому номері журналу "Країна".
Коментарі