Еколог Флоріан Альтермат з Каліфорнійського університету встановив, що в результаті глобального потепління в деяких видів метеликів впродовж року зросла кількість поколінь, повідомляє Science News.
Починаючи з 80-х років 44 види метеликів Центральної Європи почали за рік давати на одне покоління більше, ніж раніше.
З 263-х видів, які народжують 2-3 покоління впродовж літа, 190, скоріш за все, почали робити це лише з 1980-х років. Завдяки глобальному потеплінню, лялечки метеликів після зими починають раніше розвиватись і життєвий цикл комахи прискорюється. Завдяки цьому впродовж теплої пори року може народитися іще одне покоління метеликів.
Для аграріїв це справжня проблема. Додаткова хвиля атаки шкідників на поля - це головний біль для фермерів і збільшення коштів, витрачених на боротьбу з ними.
Додаткове покоління комах впливає також на екосистему в цілому, хоча всі можливі наслідки від збільшення чисельності шкідників передбачити важко. Зростання чисельності комах може збільшити популяцію хижаків, які ними харчуються, і тим самим ускладнити життя іншим видам, на які хижаки полюють.
На думку американського вченого, коли у видів з"являється додаткова генерація, процес еволюції прискорюється. Ті види, в яких є додаткове покоління, мають більшу можливість для адаптації. Вчений не впевнений, чи цей ефект буде достатнім для видів, щоб впоратись з втратою місць проживання і глобальною зміною клімату. Але він сподівається, що, можливо, маленька надія все ж є.
Проблема появи додаткового покоління вимагає глибшого дослідження. Поки достеменно не відомо, чи всі метелики другого покоління завжди мають досить часу, щоб досягти стадії лялечки, яка здатна перезимувати, не загинувши.
Переклад: Gazeta.ua
Коментарі
1