Білоруська автокефальна православна церква підтримує надання томосу Українській православній церкві і також має на меті офіційно отримати статус автокефалії.
"Ми, звичайно, підтримуємо це рішення. Наша мета – також легалізуватися в Білорусі і офіційно отримати статус автокефалії", - сказав першоієрарх Білоруської автокефальної православної церкви (БАПЦ), архієпископ Святослав Логін в інтерв'ю Радіо Свобода.
"Історично ми маємо багатовікову православну традицію. У минулому столітті наша церква робила реальні кроки для того, щоб отримати автокефалію і щоб її визнали", - додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кирило розриває стосунки з Варфоломієм
Логін пояснив, що українська церква і білоруська в минулому мали єдину митрополію – церква в Білорусі починалася з Київської митрополії.
"Пізніше це була Києво-Литовська митрополія з центром у Новогрудку – вона була знищена Московською церквою. І донині Москва робить все, щоб Українська і Білоруська церкви автокефалії не отримали", - розказав архієпископ.
За його словами, для того щоб білоруське православ'я отримало автокефальний статус, на це має бути бажання вірян і влади.
Логін переконаний, що для того щоб держава була духовно незалежною, має бути незалежність церкви, тому держава в цій незалежності має бути зацікавлена.
"При нинішній владі процеси легалізації білоруської церкви в Білорусі, її подальше зростання і отримання автокефалії навряд чи можливі. Нинішня влада і економічно, і політично, і духовно підпорядковані Москві", - констатував він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Різні не буде. Це політичні маніпуляціії - митрополит Драбинко
При цьому Логін висловив надію, що надання автокефалії УПЦ вплине і на БАПЦ, адже після визнання української церкви, наступною має бути білоруська.
Як повідомлялось, через ситуацію з наданням автокефалії Українській православній церкві з боку Константинополя, патріарх Російської православної церкви Кирил припиняє згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія за богослужінням.
На думку російської церкви, ситуація з томосом для України нібито є "небезпечною для світового православ'я".
У Київському патріархаті переконані, що розколу церкви після томосу, яким наразі лякає Московський патріархат, не буде, просто УПЦ МП може відійти від спілкування.
Коментарі