Спочатку планувалося вивести на біржу НовополоцькийНВЗ, підприємства "Полімір" і "Хімволокно", продавши по 10-15 відсотків акцій. Тепер власті обмежаться приватизацією інших активів на порівняно невелику суму в 256 мільйонів доларів. Про те, що нагальної потреби у приватизації немає, заявив президент країни Олександр Лукашенко.
Такого великого профіциту досягли після підвищення Росією цін на газ, що постачався до Білорусії, з 49 до 100 доларів за тисячу кубометрів, а також введення експортного мита на нафту. Щоб знайти кошти, чиновники заморозили декілька статей витрат в галузі науки, культури і освіти. Річний бюджет білоруські власті мають намір звести з профіцитом в півтора відсотків ВВП.
У двадцятих числах травня стало відомо про те, що "Газпром" домовився купити у Держкоммайна Білорусії половину "Білтрансгазу". Сума операції склала 2,5 мільярда доларів.
А в кінці травня на раді голів урядів Співдружності незалежних держав Білорусія висловилася за об"єднання енергетичних мереж з Росією, Казахстаном, Киргизією, Вірменією і Таджикистаном. Окрім значущих об"ємів нафти і газу на Білорусію доводиться 22 відсотки експорту російської електроенергії.
Коментарі