В Україні усе роблять "під дату". Таку думку у новому номері журналі "Країна" висловив директор Інституту міста Олександр Сергієнко.
У Києві відкрили реконструйований стадіон "Олімпійський". Він обійшовся держбюджету в 4,6 мільярда гривень. Здали 8 жовтня, як і обіцяли урядовці. Подію відзначили 2-годинним шоу з феєрверком. У масовці брали участь 500 артистів, виступала колумбійська співачка Шакіра. Проте перші гості говорять, що стадіон не готовий приймати відвідувачів – треба завершити внутрішнє оздоблення, поставити турнікети, облаштувати туалети, вивезти будівельне сміття тощо. З подібних причин поляки, скоріше за все, перенесуть відкриття стадіону у Варшаві на весну.
"Працюють не економічні розрахунки, а принцип "партія сказала – значить, треба". Скрізь показуха й бажання пустити пил в очі. Мовляв, ми – найкращі. Це звичайна політика заможної влади в бідній країні. Якщо населенню погано, якщо гроші є тільки на хліб, то підкидають видовища", - зауважив Олександр Сергієнко.
"Торік так відкривали в Києві недореконструйовану Московську площу. Там досі каналізаційні люки стирчать на 5 сантиметрів над асфальтом, а затори перенеслися на сусідню Голосіївську площу. Так само із Жулянським шляхопроводом", - наголосив він.
"Я кілька разів намагався дивитися церемонію відкриття стадіону. Стільки галасу, кольору, хаотичного шуму, що віднайти якусь ідею в цій какофонії неможливо. Ні душі, ні серцю, ні розуму воно нічого не додало. Не може бідна країна дозволяти собі такі дорогі об'єкти й розваги", - підкреслив експерт.
Про те, що в українців зріє розуміння "величезного обману" Олександр Сергієнко розповідає у новому номері журналу "Країна" № 39 (92) за 14 жовтня 2011 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі