Конституційний суд Італії ухвалив позбавити юридичного імунітету прем"єр-міністра країни Сильвіо Берлусконі. Тепер Берлусконі може бути підданий кримінальному переслідуванню.
Цей закон, за яким Берлусконі володів статусом недоторканності і не міг притягуватися до судової відповідальності, поки він перебуває при владі, дозволив італійському лідерові уникнути декількох судових процесів, зокрема і за звинуваченнями в корупції.
Політика звинувачують, зокрема, в дачі хабарів британському юристові Девіду Міллсу за помилкові свідчення. Міллс допомагав Берлусконі ухилятися від сплати податків в офшорних зонах і в лютому 2009-го отримав 4,5 роки в"язниці за корупцію. Прокурори у цій справі звернулися до конституційного суду з вимогою відмінити імунітет Берлусконі.
Так званий закон Альфано, що забезпечує недоторканність італійського прем"єра, був прийнятий в 2008 році, незабаром після того, як Берлусконі очолив уряд за наслідками парламентських виборів. Закон про судову недоторканність гарантував захист від кримінального переслідування прем"єр-міністрові, президентові і спікерам обох палат парламенту Італії на період їхнього перебування на посаді. Згідно з законом, всі судові справи, в які залучено чотири головні державні особи, повинні бути припинені в період їхньої роботи на цих посадах, за винятком справ про державну зраду і справ про підрив Конституції.
За словами опонентів Берлусконі, статус недоторканності суперечить принципу про те, що всі громадяни рівні перед законом.
Деякі радники прем"єр-міністра Берлусконі побоюються, що це рішення Конституційного суду може закінчитися відставкою глави уряду. Втім прес-секретар італійського прем"єра Паоло Бонауїті піддав різкій критиці ухвалу суду, назвавши його "політичним" і підкреслив, що "консервативний уряд продовжить виконання своїх функцій, які були доручені йому народом Італії в квітні 2008 року".
На думку самого Берлусконі, "Конституційний суд Італії - це політичний інструмент в руках лівих".
Коментарі