Законопроект щодо презумпцію згоди трансплантації органів після смерті не вирішує проблеми із кількістю трансплантацій. Потрібно покращувати матеріальну базу.
Про це заявила депутат від Партії регіонів, глава парламентського комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва в ефірі телеканалу ICTV.
Політик розповіла, що насправді Україна є родоначальником трансплантацій, та через слабку матеріальну базу цей напрямок у нас не розвинутий.
"У нас дуже слабка матеріальна база. У нас 27 регіонів країни і ми маємо тільки 7 працюючих центрів трансплантацію. Це Запорізькій, Донецький Львівський, Одеській, Дніпропетровський центри та у місті Харкові. Хоча згадуючи історію ми маємо сказати, що вперше трансплантація у світі була здійснена саме в Україні. Тому наша країна є родоначальником трансплантації", - підкреслила вона.
Бахтєєва підкреслила: "Я би сьогодні не говорила, що законодавча база у нас не досконала і що її треба негайно сьогодні змінювати. Бо головне – це підвищити матеріальну базу. Якщо ми збільшимо матеріально-технічну базу, якщо ми створимо єдиний центр трансплантації, то і кількість таких операцій збільшиться".
Вона переконана, що запропонований Кабінет міністрів законопроект це питання не вирішує.
"Законопроект не збільшить кількість трансплантація. Крім того, цей законопроект ще офіційно не зареєстровано, він знаходиться в кулуарах Кабміна. Одним законом ми не вирішимо цю проблему. Це тільки нашкодить нашому суспільству", - переконана "регіоналка".
Нагадаємо, що Міністерство охорони здоровя передало у Верховну Раду законопроект, що дозволяє використовувати органи українців після їх смерті, якщо вони не написали відмови від цього при житті.
Коментарі
4