субота, 31 грудня 2022 10:30

Який алкоголь обрати на Новий рік-2023: топ новорічних напоїв на будь-який смак
6

Так склалося, що на Новий рік ми звикли накривати багатий стіл: тут і різні салати, і страви з м'яса й риби, і апетитні закуски.

Ще Новий рік не обходиться без різних алкогольних напоїв. Деякі варіанти напрошуються самі: горілка, вино, коньяк. Але можна урізноманітнити новорічне меню, доповнивши стандартний алкогольний набір чимось новим.

У цьому матеріалі Gazeta.ua запропонує варіанти як для тих, хто полюбляє хмільне сп'яніння, так і для адептів здорового способу життя.

Міцний алкоголь

Обрати алкоголь на Новий рік – завдання непросте. Якщо за столом будуть чоловіки, обов'язково придбайте міцні напої. Це може бути горілка або інший високоградусний алкоголь. Саме він якнайкраще підкреслює смак м'ясних і гарячих страв новорічного столу.

Горілка

Більшість людей на запитання: "Що питимете на Новий рік?" – відповідають: "горілку". Так повелося, їй завжди є місце на столі. Найкращі сорти горілки виготовляють із зернових культур, дешевшу роблять з картоплі (самогон).

Розливають у маленькі чарки, п'ють залпом. Лід не кладуть, але вживають охолодженою. Закушують м'ясними та рибними стравами, салатом.

Доволі бюджетно й ефективно, якщо мета – швидко "підбадьорити" велику компанію.

Коньяк

Ще один популярний новорічний напій. Подають коньяк після десерту, п'ють не закушуючи, або вибирають шоколад. Дехто полюбляє закусити лимоном.

Дубильні речовини, що містяться в ньому, уповільнюють всмоктування алкоголю, тому людина п'яніє не відразу, але моментально.

Щоб "відчути" кожну ноту благородного напою, його розливають у келихи з вузькою верхньою частиною типу snifter. Широке дно зручно зігрівати в долонях, сприяючи кращому розкриттю аромату.

Бренді

Оксамитовий міцний (до 45% обертів) винний або фруктовий бренді – чудова заміна горілці на новорічному столі. Як і з ромом (про нього нижче), тут підкуповує різноманіття сортів. З віскі (про нього згодом) його ріднить неспішна манера вживання.

Пити бренді краще з коньячних келихів, закушувати – чорним шоколадом або фруктами.

Віскі

Віскі пасуватиме спокійній і розміреній урочистості. Це дорогий алкоголь, але його не потрібно багато. Адже вживають віскі не як горілку, залпом, а смакують за гарною бесідою.

Що пити на Новий рік — шотландські, або ж американські напої, залежить винятково від ваших переваг і фінансів. Закусують його шоколадом, сирами або м'ясними стравами.

Ром

Численні сорти рому пропонують величезний простір для новорічного вибору. Золотий з дивовижним теплим кольором, класичний білий, ідеальний компонент коктейлів або темний, з яскравим букетом – кожен підбере варіант на Новий рік.

Міць рому від 30% до 60% обертів, залежно від марки, сорту, наявності добавок та витримки. Якщо хтось не готовий пити чистий алкоголь, на допомогу прийде кола, або ж яблучний сік.

Цьому найпростішому коктейлю завжди радіють на гучних вечірках.

Автор: pixabay
  Численні сорти рому пропонують величезний простір для новорічного вибору
Численні сорти рому пропонують величезний простір для новорічного вибору

Джин

Ароматний і терпкий джин нагадує горілку лише зовні. Його хвойний, пряний букет важко з чимось переплутати. Напій міцністю до 45% можна пити чистим, але у нього є напарник – тонік, який сміливо можна пускати в справу на новорічній вечірці.

Самбука

Самбуку називають анісовою горілкою, яка містить 38–42% спирту. Її краще пити холодною, з льодом. Якщо у вашій компанії є друг-бармен, то із самбуки можна зробити цікавий експеримент з кавовими зернами.

Текіла

Чоловіки п'ють цей напій із сіллю та лаймом. Для жінок краще солодша варіація: замість солі – кориця, а замість лайма – апельсин.

Автор: pixabay
  Текілу п'ють із сіллю та лаймом
Текілу п'ють із сіллю та лаймом

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Святковий стіл: що в жодному разі не можна їсти в новорічну ніч

Слабоалкогольні напої

Шампанське

Шампанське, як і горілка, є "головною стравою" новорічного застілля. Якщо ви знаєте, що ігристе в компанії розходиться швидко, беріть 1–2 пляшки на гостя. Якщо його роль суто символічна, буде достатньо двох келихів на людину для головного тосту вечора.

Слід пам'ятати, що шампанське містить бульбашки вуглекислого газу. Вони сприяють миттєвому всмоктуванню алкоголю в кров. Тому ігристе – лідер похмільного хітпараду.

Автор: pixabay
  Шампанське, як і горілка – "головна страва" новорічного застілля
Шампанське, як і горілка – "головна страва" новорічного застілля

Вино

Універсальний вибір для тих, хто не любить міцні напої.

Взяти для новорічного столу краще й біле, і червоне, не зациклюючись на тому, яка страва буде головною — риба чи м'ясо.

Тільки пам'ятайте, про правильні келихи – трохи витягнуті, без звуження для білих вин і "тюльпани" для червоних. Новорічний асортимент можна доповнити пляшкою рожевого для різноманітності.

Автор: pixabay
  Вино – універсальний вибір для тих, хто не полюбляє міцні напої
Вино – універсальний вибір для тих, хто не полюбляє міцні напої

Мартіні (вермут)

Інший варіант для новорічного застілля – вермут. Ароматний, терпкий алкоголь із різноманітністю смаків. Його можна пити чистим, вживати із тоніком, цитрусовим соком.

Наливають вермут у "мартінкі" або склянки з товстими стінками, коли йдеться про чистий алкоголь з льодом. Закушують ягодами, сиром, фруктами.

Безалкогольні напої

Не залишайте в Новий рік без ароматного коктейлю гостей, які за кермом або не вживають алкоголю зовсім. Не варто обмежувати їх колою та соками. Запропонуйте гарячий шоколад із маршмеллоу, безалкогольний глінтвейн, пунш, інший оригінальний мікс без градусів.

Глінтвейн

Безумовно, король новорічних свят і зимових посиденьок. Народившись в Австрії, глінтвейн розійшовся світом, обзавівся купою варіацією і став символом Нового року та різдвяних ярмарків.

Рецептів глінтвейну – маса. Чого тільки не додають у гарячий напій – від кориці й перцю до бадьяна й фенхелю. Вибирайте спеції, смак і аромат який вам більше до вподоби.

Особливість напою в тому, що його можна вживати як з алкоголем, так і без нього.

Автор: pixabay
  Глінтвейн– король новорічних свят та зимових посиденьок
Глінтвейн– король новорічних свят та зимових посиденьок

Пунш

Трохи менш відомий в Україні, але дуже популярний у Німеччині коктейль – пунш. Його заведено подавати у великій чаші. Пунш добре пасуватиме новорічній вечірці, де гості не планують постійно проводити час за столом.

Це алкогольний напій, але універсальний. Вино, ель чи ром можна замінити чаєм чи улюбленим соком. Доволі популярний варіант з апельсиновим соком.

Новорічний лимонад

Який лимонад без цитрусових та який Новий рік без мандаринів? Поєднайте ці дві складові в бадьорому міксі. Для цього потрібно 2 л газованої води, 1,5 кг мандарин, 5 ст. л цукрового піску й половинка лимона.

– Підігрійте воду й додайте до неї цукор.
– Вичавіть лимонний сік.
– Цедру, що залишилася, натріть.
– Очистіть мандарини, видаліть кісточки.
– Подрібніть їх у пюре.
– У глечик влийте воду з цукром і газовану воду.
– Змішайте.
– Додайте подрібнені фрукти, фреш і цедру.

Автор: pixabay
  Який лимонад без цитрусових та який Новий рік без мандаринів? Поєднайте ці дві складові в бадьорому міксі
Який лимонад без цитрусових та який Новий рік без мандаринів? Поєднайте ці дві складові в бадьорому міксі

Що краще пити на Новий рік – кожен вирішує сам. Алкогольне меню не має обмежуватися шампанським і горілкою. Новий рік – чудова нагода спробувати щось нове, зокрема серед спиртного.

Період різдвяних та новорічних свят сповнений зазвичай довгих сімейних вечорів.

Провести їх можна за переглядом мультфільмів. Вони не лише дарують святковий настрій, а й дають важливі життєві уроки.

Такі перегляди як ніколи важливі для українських дітлахів. Сьогодні вони потребують значно більше уваги та турботи.

Gazeta.ua пропонує добірку з 15 новорічних мультиків, які допоможуть поринути у святкову атмосферу попри все.

Зараз ви читаєте новину «Який алкоголь обрати на Новий рік-2023: топ новорічних напоїв на будь-який смак». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути